iPhone SE 3 nasıldır?

iPhone SE 3'ün işlemcisi iPhone 11'e göre daha iyi ve performanslı. Fakat kamera konusunda iPhone 11 fark atıyor. İkisini de almaya değmez (sıfır alacaksanız tabii.)
Arkadaşın bütçesinin SE 3 civarında olduğunu düşündüğüm için Iphone 11 tavsiye ettim. Iphone 11 öncelikli (çentik hariç) bütün özellikleri barındırıyor. İşlemci konusunda haklısınız fakat Iphone 11'in işlemcisinin çok ekstrem durumlar haricinde yeterli olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşın bütçesinin SE 3 civarında olduğunu düşündüğüm için iPhone 11 tavsiye ettim. iPhone 11 öncelikli (çentik hariç) bütün özellikleri barındırıyor. İşlemci konusunda haklısınız fakat iPhone 11'in işlemcisinin çok ekstrem durumlar haricinde yeterli olduğunu düşünüyorum.

Zaten iPhone 11'in iOS 18 alıp almayacağı belli değil. Zira 5 yıllık telefon iOS 18 almayabilir.

Zaten iPhone 11'in iOS 18 alıp almayacağı belli değil. Zira 5 yıllık telefon iOS 18 almayabilir.

Arkadaşın iOS 18 önceliği yok. Ama Apple'ın her yıl desteğini kestiği telefonlara baktığım zaman iPhone 11'in en son iOS 18 güncellemesini alacağını düşünüyorum.

@EsatKa Telefonun bu fiyata alınamayacağını ve tasarımının 5-10 yıl geride kaldığını düşündüğüm için size beğenmedim attım. Kendi fikirlerinize zıt düşünen insanlara neden böyle saldırıyorsunuz anlamadım. Ayrıca bana sizin dışınızda 2 kişi daha beğenmedim attı ama ben onlara beğenmedim atmadım yani gereksiz paranoyaklık yaptığınızı düşünüyorum.

1. Saldırmıyorum böyle yapan çok insan olduğu için artık sinirleniyorum.
2. iPhone SE3'te iPhone 13'ün kullandığı A15 bionic chip var yani iPhone 11'den kat kat daha iyi bir cihaz.

1. saldırmıyorum böyle yapan çok insan olduğu için artık sinirleniyorum.
2. iPhone SE3'te iPhone 13'ün kullandığı A15 bionic chip var yani iPhone 11'den kat kat daha iyi bir cihaz.

Bir telefonun yalnızca işlemcisinin iyi olması o telefonu iyi yapmıyor, telefonun kullanım amacına göre değişkenlik gösteriyor.

Arkadaşın iOS 18 önceliği yok. Ama Apple'ın her yıl desteğini kestiği telefonlara baktığım zaman iPhone 11'in en son iOS 18 güncellemesini alacağını düşünüyorum.

Güncellik her zaman iyidir, hem telefonun performansını iyileştiriyor hem yazılımsal sorunları, güvenlik açıklarını vs. gideriyor.
SE 3'te henüz taze bir telefon. Fakat fiyatına değmez. Alıncaksa bile 2. el alınmalı.

Ekranı küçük anladığım kadarıyla zaten küçük bir ekran istiyorsunuz ancak ekranın teknolıjiside zayıf bir de batarya performansı çok kötü onun dışında güzel cihaz bende iPhone SE 2020 kullanıyordum iPhone 12 Mini'ye geçtim ve ekran ve kamera tarafında çağ atladım bataryası o kadar performanslı değil maalesef.

Hocam o telefonu alacaksınız fakat birisi kaç TL'ye aldın deyince 16 bin TL'ye mi aldım diyeceksiniz. Vallahi dalga geçerler. İllaki iPhone istiyorum diyorsanız bütçe yetiyorsa iPhone 12 bakabilirsiniz.

Hocalarım çentik ve küçük ekran istemiyorum. Mate 10 Lite kullanıyorum ekranı gayet yetiyor. Buradan yola çıkılabilir sanırım.

@EsatKa Telefonun bu fiyata alınamayacağını ve tasarımının 5-10 yıl geride kaldığını düşündüğüm için size beğenmedim attım. Kendi fikirlerinize zıt düşünen insanlara neden böyle saldırıyorsunuz anlamadım. Ayrıca bana sizin dışınızda 2 kişi daha beğenmedim attı ama ben onlara beğenmedim atmadım yani gereksiz paranoyaklık yaptığınızı düşünüyorum.

Hocam tasarım bence de eski. Ben çentiksiz ve büyük bir iPhone istiyorum.

SE 3'ün sıfır fiyatı 16 bin TL falan açıkçası bu para verilmez.

Güncellik her zaman iyidir, hem telefonun performansını iyileştiriyor hem yazılımsal sorunları, güvenlik açıklarını vs. gideriyor.
SE 3'te henüz taze bir telefon. Fakat fiyatına değmez. Alıncaksa bile 2. el alınmalı.

Hocam 2. El alma düşüncem hiç yok. Ama dediğiniz gibi hak etmiyorsa ne alayım bilemedim şimdi.

Hocam 2. el alma düşüncem hiç yok. Ama dediğiniz gibi hak etmiyorsa ne alayım bilemedim şimdi.

Hocam güncel çentiksiz telefon neredeyse hiç yok bilginize.
Bu arada çentiksiz iPhone istiyorsanda iPhone 14 Pro üstü bakılmalı.
Poco F2 Pro (256 GB) buna bakabilirsiniz fakat biraz eski bir model.
Samsung Galaxy S22 bu tarz telefonlarda var bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam güncel çentiksiz telefon neredeyse hiç yok bilginize.
Bu arada çentiksiz iPhone istiyorsanda iPhone 14 Pro üstü bakılmalı.
Poco F2 Pro (256 GB) buna bakabilirsiniz fakat biraz eski bir model.
Samsung Galaxy S22 bu tarz telefonlarda var bakabilirsiniz.

Hocam ben köşeli ekran istiyorum. Mate 10 Lite bakarsanız eğer nasıl istediğimi anlarsınız. Bu ekran şekliyle Max SE 3 var ama o da 6S gibi duruyor ve güzel görünmüyor.

Geri
Yukarı