iPhone SE 4 beklenmeli mi?

Gentos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Şu an S20 FE kullanmaktayım ve telefonumdan çok memnunum fakat S20 FE bile büyük bir telefon bana göre. Küçük telefonları taşıması ve kullanması benim için daha kolay. Android tarafındaki son küçük telefon S10e diye biliyorum. O da çok eskidi artık. Bu yüzden SE 4'ü bekliyorum. Sanırım yeni SE, Face ID ile gelecek yani telefonun ekranında tuş olmayacak. Ya 12-13 mini boyutunda olacak ya da 6.1 inç boyutunda olacak diye duydum. Duruma göre SE 4 çıktığında ya 13 Mini'ye geçeceğim ya da SE 4'e. Belki daha önceden 13 Mini de alabilirim. Tamamen SE 4'ün fiyatına bağlı. Sizce ne kadar olur? Beklenmeli mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SE 4 geldiğinde bence iPhone 13 almak anlamsızlaşır. Çünkü iPhone 13 artık 3 ya da 4 nesil öncesinin cihazı haline gelir SE 4 çıktığında. Ben SE 3 kullanıyorum şahsen. Güncel bir model istedim ve telefondan beklentilerimi SE 3 teknolojisi karşılıyordu. Ben de diğer iPhone modellerinden daha uygun fiyatlı olan bu seçeneğe yöneldim ve memnunum A15 Bionic işlemciden dolayı. (Bataryası kötü bir tek)

Ama eğer SE 4 dediğin özelliklerde gelirse (tuşsuz, köşeli tasarım kısacası iPhone 12 Mini gibi) o zaman çok çok alınabilir bir cihaz olacağını düşünüyorum. SE serisinde küçük ekrandan şaşmayacaklardır. Bataryası her zamanki gibi kötü olacaktır ancak kasa ve kamera kalitesi iyileşecektir ve bugüne kadar SE serisi politikasında yürüttükleri gibi içine yeni nesil işlemci koyacaklardır. SE 3 çıktığında iPhone 13 ile aynı işlemciyle çıkmıştı.

Mini boyutlarında olacaksa bataryası da küçük olacak demektir. Bence beklenmemeli.
Verimli işlemci ile batarya iyi kombine edilirse bataryası sıkıntı yapmaz. 13 mini'nin bataryası gayet iyi gidiyor.

SE 4 geldiğinde bence iPhone 13 almak anlamsızlaşır. Çünkü iPhone 13 artık 3 ya da 4 nesil öncesinin cihazı haline gelir SE 4 çıktığında. Ben SE 3 kullanıyorum şahsen. Güncel bir model istedim ve telefondan beklentilerimi SE 3 teknolojisi karşılıyordu. Ben de diğer iPhone modellerinden daha uygun fiyatlı olan bu seçeneğe yöneldim ve memnunum A15 Bionic işlemciden dolayı. (Bataryası kötü bir tek)

Ama eğer SE 4 dediğin özelliklerde gelirse (tuşsuz, köşeli tasarım kısacası iPhone 12 Mini gibi) o zaman çok çok alınabilir bir cihaz olacağını düşünüyorum. SE serisinde küçük ekrandan şaşmayacaklardır. Bataryası her zamanki gibi kötü olacaktır ancak kasa ve kamera kalitesi iyileşecektir ve bugüne kadar SE serisi politikasında yürüttükleri gibi içine yeni nesil işlemci koyacaklardır. SE 3 çıktığında iPhone 13 ile aynı işlemciyle çıkmıştı.
Sizce fiyatı ne olur?

Geri
Yukarı