iPhone SE alınır mı?

ddavyjones

Centipat
Daha fazla  
Kasa tasarımını sevdiğim için SE serisine yöneldim. Şu anda iPhone 8 kullanıyorum fakat 6.yılına girdi veya girecek yakın zamanda değiştireceğim. Telefonu yoracak bir işlem yapmıyorum tek oynadığım oyun Mobile Legends ısınınca kasma sorunu hariç iPhone 8 bile bana yetiyor. Normal kullanımda fazla ısınmıyor ama sıcak bir ortamda aşırı ısınıyor ve kasıyor aynı sorunu SE 2020 veya SE 2022 bana yaşatır mı sonuçta aynı kasayı kullanıyorlar. Sizce ikisinden hangisini tercih etmeliyim? SE 4'ü beklemeli miyim?

SE4'ün ne zaman çıkacagi belirsiz. 2024 diyen de var, 2025 diyen de. Tam bütçeniz nedir? O küçük ekranlı telefon yerine büyük ekranlı bir telefon almanız daha iyi olur.

Kasa tasarımını sevdiğim için SE serisine yöneldim. Şu anda iPhone 8 kullanıyorum fakat 6.yılına girdi veya girecek yakın zamanda değiştireceğim. Telefonu yoracak bir işlem yapmıyorum tek oynadığım oyun Mobile Legends ısınınca kasma sorunu hariç iPhone 8 bile bana yetiyor. Normal kullanımda fazla ısınmıyor ama sıcak bir ortamda aşırı ısınıyor ve kasıyor aynı sorunu SE 2020 veya SE 2022 bana yaşatır mı sonuçta aynı kasayı kullanıyorlar. Sizce ikisinden hangisini tercih etmeliyim? SE 4'ü beklemeli miyim?

Home butonlu çerçeveli tasarım cidden hoşunuza gidiyorsa 2. el sahibinden SE2 ile yükseltebilirsin. Kamerana portre modu gelir ve 2 yıl daha yeni işlemciye sahip olursun ısınır mı ısınır SE3 de ısınır. SE3 fiyatı aşırı yüksek gereksiz kalıyor bütün parayı A15 işlemciye veriyorsunuz başka hiçbir numarası yok. SE4 için de halen söylentiler dönüyor bekleseniz iyi olur tabii ama fiyatı ve hangi tip kasa ile geleceği belirsiz fiyatı da tahminimce 35-40K arası olur. O paraları verdikten sonra da yurt dışı 15 Pro Max alıyorsunuz.

Home butonlu çerçeveli tasarım cidden hoşunuza gidiyorsa 2. el sahibinden SE2 ile yükseltebilirsin. Kamerana portre modu gelir ve 2 yıl daha yeni işlemciye sahip olursun ısınır mı ısınır SE3 de ısınır. SE3 fiyatı aşırı yüksek gereksiz kalıyor bütün parayı A15 işlemciye veriyorsunuz başka hiçbir numarası yok. SE4 için de halen söylentiler dönüyor bekleseniz iyi olur tabii ama fiyatı ve hangi tip kasa ile geleceği belirsiz fiyatı da tahminimce 35-40k arası olur. O paraları verdikten sonra da yurt dışı 15 Pro Max alıyorsunuz.

Teşekkürler. Isınma sorunu neden oluyor bir fikriniz var mı? A13 bionic ve A15'i geçtim A11 işlemci bile günümüz işlemleri için bence yeterli. Neden ısınıyorlar kasa malzemesinden veya tasarımından filan olabilir mi? Büyük ihtimalle dediğiniz gibi ikinci el bir SE 2020 alacağım. Veya 12-13 mini bakacağım.

Teşekkürler. Isınma sorunu neden oluyor bir fikriniz var mı? A13 bionic ve A15'i geçtim A11 işlemci bile günümüz işlemleri için bence yeterli. Neden ısınıyorlar kasa malzemesinden veya tasarımından filan olabilir mi? Büyük ihtimalle dediğiniz gibi ikinci el bir SE 2020 alacağım. Veya 12-13 mini bakacağım.

Hocam ısınma sorunu kasanın küçüklüğünden kaynaklı tabii ki kaldı ki düşündüğünüz modeller olan 12 mini ve 13 mini de ısınacaktır. Batarya özellikle eskidikçe daha çok ısınır. Ayrıca işlemcilerin verimliliği ile de ilgili bir durum. Apple'da her yeni çıkan işlemci daha güçlü evet ama her yeni çıkan işlemcinin verimliliği aynı değil. Sebepleri temel anlamda bunlar. Bu arada ben de sizin gibi küçük telefon seviyorum fikrimce 13 mini bakmanız daha iyi olacaktır.

Hocam ısınma sorunu kasanın küçüklüğünden kaynaklı tabii ki kaldı ki düşündüğünüz modeller olan 12 mini ve 13 mini de ısınacaktır. Batarya özellikle eskidikçe daha çok ısınır. Ayrıca işlemcilerin verimliliği ile de ilgili bir durum. Apple'da her yeni çıkan işlemci daha güçlü evet ama her yeni çıkan işlemcinin verimliliği aynı değil. Sebepleri temel anlamda bunlar. Bu arada ben de sizin gibi küçük telefon seviyorum fikrimce 13 mini bakmanız daha iyi olacaktır.

Teşekkür ediyorum hocam.

Alırsanız batarya ve ısınma sorunu mevcut SE 2020'nin.
Batarya sağlığı 100 olursa sorun çıkarmaz herhalde
A13 çok abartı ısınan işlemci değil ısınsa bile performans kaybı yaşanacağını zannetmiyorum

Geri
Yukarı