iPhone SE batarya almak mantıklı mı?

Fischerk

Hectopat
iPhone SE 1. nesil kullanıyorum. Şarjı dışında her şeyi yetiyor. %80 pil sağlığı var, telefon normalde 1600 mAh civarı ama bu yüzden 1200 mAh oldu. Batarya alırsam 3-4 sene daha kullanacağım. Batarya alınır mı? Apple destek batarya fiyatına 1500 TL demişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone SE 1. nesil kullanıyorum. Şarjı dışında her şeyi yetiyor. %80 pil sağlığı var, telefon normalde 1600 mAh civarı ama bu yüzden 1200 mAh oldu. Batarya alırsam 3-4 sene daha kullanacağım. Batarya alınır mı? Apple destek batarya fiyatına 1500 TL demişti.

Hocam Apple desteğin piyasanın çok üstünde fiyatlar söylediğini herkes biliyor. SE modellerinde zaten çoğunlukla şarj sıkıntısı var değiştirmekte fayda vardır fakat değiştireceksen güçlendirilmiş batarya kullanmanı öneririm.

Ben de SE 2016 kullanıyorum. Yaklaşık 7 ay önce Deji Max ile değiştirdim. Açıkçası şu an bile çok güzel performans veriyor. Orijinal batarya parası telefondan daha pahalıya geliyor.

Bildiğim kadarıyla, Apple telefonlarda ideal pil sağlığı %80 ve üstüdür. %80 seviyesine geldiği zaman garanti kapsamına dahi girdiğini biliyordum. Bataryayı değiştirmek mantıklıdır, şarj süreniz ve performansınız artar ama Apple bayisinden yapmayın. mAh yüksek yan sanayi bataryalar var hem daha ucuz hem daha performanslı.
Deji markalı, 300 lira falan sanırsam. Direkt kendim kullanmadığım için internetten bakıp öyle almanızı tavsiye ederim, aklınıza yatarsa kullanabilirsiniz.

Bende SE kullanıcısıyım ve 1.5 yıl önce Deji marka batarya ile değişim yaptırdım. Gerçekten batarya ömrünü etkiledi ancak 6-7 ay sonra yavaş yavaş kullanım süresi azalmaya başladı. Şu an 4-5 saat ancak çıkarıyor. Eğer fırsat bulursanız yeni bir telefona geçin. Batarya değişimi sadece kısa süreli sizi kurtarır.

Orijinal batarya almak yerine telefonu satıp üstüne para ekleyerek yeni telefon alın, Deji batarya alın hocam, orijinal batarya telefon ile aynı fiyatta.

Deji'ya da rova batarya almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı