iPhone SE cihazından Mi 9T Pro cihazına geçilir mi?

Yavuzthegreat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.
Öğrenci olduğum ve herhangi bir gelirim olmamasından dolayı ödeyemediğim kredi kartı borcumu(1800 lira) telefonumu satarak ödemeye karar verdim.
Sattıktan sonra elimde 2200 lira gibi bir meblağ kalacaktı ve üstüne ekleyip 3000 lira bandında bir telefon almaya çalışsam bile bir daha SE kalitesinde bir cihaz bulamayacaktım. Kredi kartı borcum olmasa bile tüm gün dışarıda olduğum için şarj sıkıntısı yüzünden S20 FE, S10+ gibi modellerle takas düşünüyordum.
Velhasıl kelam 4150 lira bandında satışa koyduğum cihazıma "Mi9t Pro + 650 lira" olarak teklif geldi.
650 lira borcumu 2-3 ay için ertelememe yardımcı olacak ve "iş göreceği söylenen" Mi9t Pro telefona sahip olacağım ama akıl karışıyor böyle bir takas yapılmalı mı? Mi9t Pro modeli artık alınır mı? Ne yapılır bilemedim. Yeni alacağım ya da takaslayacağım telefon beni 1-2 sene kadar kasmadan, donmadan götürürse yeterli olacak.
Çok az oyun oynar, yoğun sosyal medya kullanırım.
Sattığım telefonun bilgileri: 10 ay garantisi devam ediyor, tamir görmedi. Çizik, darbe yok. Kırmızı ve 64 GB olan modeli.
Ek olarak, şuan için telefona nakit bir alıcı bulamadım. Çarşı esnafına sorduğumda ise ''3000 Lira'' gibi rakamlar veriliyor ve bu beni tatmin etmiyor. Bundan dolayı şuan nakit alabileceğim telefon önerisi değil başlıkta yazan soruya cevap arıyorum, bilgilendirme bu şekilde olursa memnun kalırım.

Son düzenleme:
Geçilmez. Xiaomi telefonum (Redmi S2) sadece 3 yıl dayanabildi. Geçenlerde durup dururken kendini kapattı ve açılmıyor. Yazılım da atılmıyor içine. Recovery menüye erişemiyorum. Bilgisayardan yazılım atmak için ise yetkili Mi hesabı gerekiyormuş falan filan. Kısacası dayanıklı telefonlar değil. Hele ki iphone gibi akıcı bir telefondan Xiaomi'ye geçtiğinizde maksimum 1 sene sonra inanılmaz yavaşlamalar olacağı için nefret edersiniz.

Eğer bir Android ile takas edilecekse Çin markalarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Samsung dışında android telefon değişikliği sizi üzecektir.

Geçilmez. Xiaomi telefonum (Redmi S2) sadece 3 yıl dayanabildi. Geçenlerde durup dururken kendini kapattı ve açılmıyor. Yazılım da atılmıyor içine. Recovery menüye erişemiyorum. Bilgisayardan yazılım atmak için ise yetkili Mi hesabı gerekiyormuş falan filan. Kısacası dayanıklı telefonlar değil. Hele ki iphone gibi akıcı bir telefondan Xiaomi'ye geçtiğinizde maksimum 1 sene sonra inanılmaz yavaşlamalar olacağı için nefret edersiniz.

Eğer bir Android ile takas edilecekse Çin markalarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Samsung dışında android telefon değişikliği sizi üzecektir.
Oppo Reno 4 hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Farklı bir teklif geldi de.

Mi 9T Pro modeli artık alınır mı? Ne yapılır bilemedim. Yeni alacağım ya da takaslayacağım telefon beni 1-2 sene kadar kasmadan, donmadan götürürse yeterli olacak.
Cihaza iyi bir Custom ROM atabilirseniz 1-2 yıl rahat götürür, MIUI ile 2 yıl sorunsuz götüreceğini sanmam.

Oppo Reno 4 hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Farklı bir teklif geldi de.
Valla benim dilim Çin markalarından ikince kez yandı. (Daha öncede General Mobile Discovery almıştım. O da çok kötü bir telefondu) Oppo denemedim. Kullanan bir yakınımda yok. O yüzden ne söylesem yalan olur ama forumda uzun süre kullanmış birinin konusu olabilir. Ona bakın derim. Yine de Çin malı olduğu için ben ön yargılıyım. Çin malı sanki Huawei iyi gibi. Onda da en son Google servisleri falan tehlikedeydi. Ne oldu o iş bilmiyorum.

Alacağın Mi 9T'nin durumu nasıl? Pop-Up kamera sistemi olduğu için onu özellikle kontrol et derim bu takası yapacaksan.

Bir de sen mesaj atmayı dene satan birilerine takas teklifinde bulun üzerine para alabileceğin cihazlara. Telefoncuya satarsan çok öldürür. Eğer denemediysen Letgo'da ilanını öne çıkarabilirsin 4 adet cihaz satmıştım bu yöntemle.

Borcu 2-3 ay erteledikten sonra ödeyecek durum oluşacaksa takas yapılabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı