iPhone SE ekran kasa açıklığı

Ön panel kolay çıkması için boşluk bırakıyorlar, yok su geçirmez şeyleri daha altta vs.. eğer böyle bir şey varsa Apple neden açıklama yapmıyor. Ekran kolay çıksın diye bazı köşelerde boşluk bırakıyoruz bu kadar basit. Ben iPhone Xr denedim , dün arkadaştan 11 pro max denedim.
Se’ nin 2 katı büyük ekran olan pro maxta milim boşluk yok , bu telefonun ekranda boşluk bırakmak akıllarına gelmemiş mi?

Ayrıca videodaki kişi 3. Kez değişim yapmış. Sorun olmasa değişim yapmazlardı.
Bende bu konuyu ve konu sahibi arkadaşın YouTube kanalını takip edeceğim. Sonucunu merak ediyorum doğrusu.
Videoyu çeken kişinin ilk videosunu attım. Kanala girin diğer videolarda var. 3 kez değişim yapmış . Ve işin garip kısmı bazı Se modeller de bu boşluk yok. İnsanın aklını bu karıştırıyor .

Bende siyah renk SE 2020 var ve bu sorun benim cihazımda var mı diye 10 dakika boyunca denedim ve sadece güç tuşunun orada kağıt girebilecek küçücük bir yer var. 10 dakika uğraş sonucunda kağıdı sokamadığım yerden cihazın içine su girebileceğini düşünmüyorum. Bu başlığa girince cihazda böyle bir şey olduğunu ilk defa gördüm. 🙂

Bende siyah renk SE 2020 var ve bu sorun benim cihazımda var mı diye 10 dakika boyunca denedim ve sadece güç tuşunun orada kağıt girebilecek küçücük bir yer var. 10 dakika uğraş sonucunda kağıdı sokamadığım yerden cihazın içine su girebileceğini düşünmüyorum. Bu başlığa girince cihazda böyle bir şey olduğunu ilk defa gördüm. 🙂
İşte bu da bazı serilerde bir hata olduğunun kanıtı aslında. Mesala bende kağıt dik bile duruyor :)

Bende de SE2020 64Gb Siyah modeli var ve Hepsiburada'dan 3,4 ay önce almıştım. Şimdi kontrol ettim ve aynı durum benim telefonumda da var. Kağıt ile her köşeyi denedim; özellikle telefonun açma-kapatma kısımlarına kağıt çok rahat girerken, diğer taraflada böyle bir durum yok. Son durumunuz ne oldu acaba?

SE 2020 64 GB Beyaz renginde denedim. Bazı yerlere hiç girmiyor bazı yerlere de çok az giriyor, çok bir sorun yok. İçinde su ve toz korumasına karşın bir bant var, haliyle garantilik bir durum göremedim. En azından kendi cihazımda.

Bence garantiye verilmeli su veya toz geçirmeme özelliğini etkilerse belki ileride sorun çıkabilir sonra kullanıcı hatası diye ücret isteyebilirler tabii bu tahmin sadece.

Geri
Yukarı