iPhone SE Şarj Kablosu Hareket Edince Şarj Kesilip Geri Geliyor

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şarja taktığım zaman telefonla uğraşırken şarjın kesildiğini görüyorum. Kabloyu soketten çıkarıp tekrar taktığımda şarja devam ediyor fakat aynı sorun tekrar tekrar kendini gösteriyor. Şu an bu sorunu yaşadığım şarj aleti orijinal. Şarj aletini alalı 1-2 gün oldu bu sorunu hala yaşıyorum. Bundan önce Orijinal olmayan şarj cihazları da kullandım aynı şekilde sorunu yaşadım.

Şarj kesintisi sorununun yanında dokunmatik bozulması da yaşıyorum. Bu sorunu daha önce yaşayıp çözümünü bulan veya çözümünü bilen var mı? Sıkıntı telefonda mı yoksa şarj cihazlarında mı?

Sorunuzla ilgili kesin birşey diyemiyeceğim ama, o cihaz her an sıkıntı çıkartabilir. Fotoğraflarınızı önemli bilgilerinizi güvenli yere derhal yedekleyin. Ayrıca ''iPhonum'u bul'' kapatın. Çünkü telefon ani bir bozulma ile karşılaşırsanız ''iPhonum'u bul'' açık kaldığı için cihaz ve hesap kendini kitliyor. Olmadık sinir bozucu sıkıntılar çıkartıyor.

Donanımsal bir problem en iyi çözüm; güvenilir servise götürmek olucaktır.

Eğer farklı şarj kablolarıyla ve adaptörleriyle aynı sorunu yaşamaya devam ettiyseniz, muhtemelen sorun şarj girişinde. Bazen yazılımsal sıkıntılar nedeniyle de bu tür durumlarla karşılaşılabilir, ihtimal dahilinde ancak ben ihtimal vermiyorum.

Bu sorunla beraber, dokunmatikle ilgili bir sıkıntı da yaşadığınızı belirtmişsiniz. Eğer telefonu düşürdüyseniz, bütünlüğüne zarar verme ihtimaliniz var. İç devrede bir kopukluk olabilir, en iyisi en yakın zamanda yedek telefon bulup idare ederek, sorunlu olan telefonu garantisi varsa garanti kapsamında Apple'ın kendi servisine, yoksa da güvendiğiniz başka bir servise uğramanız.

Şarj yuvasını temizlemediysen temizlemeni öneririm. Yaşadığın sorunu bazen bende yaşıyorum yuvayı temizleyince düzeliyor. Tabii sen de işe yarar mı bilemem

Durduk yere başladıysa bu problem büyük ihtimalle o girişte biriken tozdandır. Çok darp etmeden küçük bir kürdan yardımı ile girişi temizlemeyi deneyin.
Dokunmatik problemi de sizin dokunduğunuz yerleri önemsemeyip garip garip noktaları algılıyorsa ve bunu şarjdayken yaşıyorsanız o da adaptörden kaynaklanıyor olabilir. Benim başıma 5C kullanırken gelmişti. Adaptörü değiştirince sorun ortadan kalktı. Orjinaliyle de değiştirmemiştim üstelik. :)
Telefonun alabileceği son güncellemeye kadar güncellenmiş olduğundan da emin olun. Bu tip sorunlara sebep olabiliyor.
Bu denemelerden de çözüm alamazsanız zaten yapacak tek birşey kalıyor, o da servise gitmek. Geçmiş olsun.

Merhaba. Orijinal olmayan bu şarj adaptörlerinin jakları cebin dişi soketini biraz genişletmiş olabilir, toz, kir, vb. zamanla (istenmeden) bu yuvada yapışıp birikmiş olabilir, bu sıkıntı sadece yuva - jak ucu akım temasının kaybolması şeklinde görünüyor. Laptop şarj adaptörlerinde de benzer sıkıntılar yaşanabilir. (örneğin ben yaşıyorum, şarj ışığı sönüyor, jakı yuvasında biraz çevirip bastırınca bu sıkıntı düzelmiş oluyor) Bunun için yeniden yeni şarj adaptörüne veya bunu servise vermeye pek gerek yok, aradaki bu teması sürekli sağlamaya çalışın. bu yeterlidir. Şarj olurken jaka dıştan dayanak veren destekli cisimlerle, vb. bu geçici çözüm olabilir, o anda bu bağlantı kesilmemiş olur. Sürekli çözüm için bu yuvanın serviste eğer genişlemişse daraltılıp jaka sıkı uyacak hale döndürülmesi, toz, kir, vb. yabancı maddelerle direk ilgiliyse bunların ince uçlu fırçalarla temizlenip yüzeyin metalik parlaklığa tekrar kavuşturulması şekliyle olur.. Kolay gelsin.

Şarja taktığım zaman telefonla uğraşırken şarjın kesildiğini görüyorum. Kabloyu soketten çıkarıp tekrar taktığımda şarja devam ediyor fakat aynı sorun tekrar tekrar kendini gösteriyor. Şu an bu sorunu yaşadığım şarj aleti orijinal. Şarj aletini alalı 1-2 gün oldu bu sorunu hala yaşıyorum. Bundan önce Orijinal olmayan şarj cihazları da kullandım aynı şekilde sorunu yaşadım.

Şarj kesintisi sorununun yanında dokunmatik bozulması da yaşıyorum. Bu sorunu daha önce yaşayıp çözümünü bulan veya çözümünü bilen var mı? Sıkıntı telefonda mı yoksa şarj cihazlarında mı?

Cihazınızın soketi bozulmuş olabilir.
Şarj yerinin içinin toz durumunu kontrol edin.
Kürdar yardımıyla dikkatli bir şekilde temizlemeye çalışın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı