iPhone SE Şarj Soketine Kolonya Kaçtı

berkand25

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün telefonu kolonya ile temizlerken şarj soketine birden yüksek miktarda kolonya kaçtı ve şarja takınca ekteki gibi bir uyarı verdi. Ne yapmam lazım, zarar verir mi, soketi temizlemeli miyim?
Telefon: iPhone SE (2020).

AC48442F-3E83-4A44-BFCC-B4DA0AEF2BDB.jpeg

Pirince yatırın. Eğer sorun düzelmezse servise yollayın. Şarja sakın takmayın.

Peki birkaç saat bekledikten sonra kullanabilir miyim?
Evet. Birkaç saat bekledikten sonra yine takın ve şarj etmeyi deneyin. Muhtemelen bir sıkıntı olmayacaktır. Önlem için verilmiş bir bildirim zaten her telefonda olur bu. Benim de Samsung telefonuma böyle nemlenme olmuştu ama üzerinden 6-7 ay geçti hala hiçbir sıkıntısı yok. Kuruması lazım sadece.

Evet. Birkaç saat bekledikten sonra yine takın ve şarj etmeyi deneyin. Muhtemelen bir sıkıntı olmayacaktır. Önlem için verilmiş bir bildirim zaten her telefonda olur bu. Benim de Samsung telefonuma böyle nemlenme olmuştu ama üzerinden 6-7 ay geçti hala hiçbir sıkıntısı yok. Kuruması lazım sadece.
Emin olmak için kaç saat beklemem lazım

Cihazı ilk başta kapatıp kurumaya bırakın 1-2 saat kadar. Tekrar deneyin gene aynı uyarıyı alıyorsanız pirinçe yatırın orada 3-4 saat kalsın. Zannetmiyorum ama hala aynı uyarıyı alıyorsanız servise gönderin. 1-2 gün tutmanıza gerek yok eğer aşırı derecede fazla dökülmesiyse. Zaten kolonya diğer su gibi maddelere göre daha hızlı gaz halini alır yani daha hızlı kurur.

Yeni gördüm de fotoğrafta lightning kablosu diyor yani sarj kablosunda sıvı var diyor ama içindedir büyük ihtimalle kabloyuda bir silin genede peçeteyle.

Geri
Yukarı