iPhone SE serisi alınır mı?

Metizerjid

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kendi biriktirdiğim parayla telefon almak istiyorum şu an 10-15 bin TL arası telefonlara baktığımda gözüme çarpan modeller şunlar:
- iPhone SE2-3 yenilenmiş veya ikinci el.
- iPhone XR yenilenmiş veya ikinci el.
- Samsung a34.
- Samsung S10-20 yenilenmiş veya ikinci el.

Burada özellikle şunları belirtmeliyim: Telefonumdan oyun oynamam, nadir dizi film izlerim bilgisayarımı kullanırım. Benim için kıymetli olan şık ve kullanışlı olması.
Sizlerin fikirlerini merak ediyorum.
Şimdiden teşekkür ederim 🖤

Son düzenleyen: Moderatör:
SE ekran batarya sorun değil yeter ki en günceli olsun diyorsan alınır. Bence kullanım deneyimi açısından en iyi seçenek XR olur. Oled takıntın varsa XS de bulabilirsin.

Merhaba, kendi biriktirdiğim parayla telefon almak istiyorum şu an 10-15 bin TL arası telefonlara baktığımda gözüme çarpan modeller şunlar:
- Samsung a34.

Burada özellikle şunları belirtmeliyim: Telefonumdan oyun oynamam, nadir dizi film izlerim bilgisayarımı kullanırım. Benim için kıymetli olan şık ve kullanışlı olması.
Sıfır GT2 diyorum ben.

- Samsung a34.

XR -XS-X bu modeller 2.elde tamir görmüş cihazlar olur genellikle, SE 2020 veya garantisi bitmemiş SE 2022 alınabilir.

Batarya dışında müthiş bir seri. Gayet de alınır. Tabii illaki iOS kullanacaksanız. GT 2 A54 gibi çok daha iyi alternatifleri varken.

Yenilenmiş seçeneklerin hepsini ele. Sıfır olarak Realme GT2 veya Samsung A54, 2. el olarak ise S21 veya S21 FE öneririm.

SE modeline yan sanayi hiçbir parça takamıyorsun diyelim. Yan sanayi ekran da bile parmak okuyucu çalışmıyor. Kasa dışında o telefona dışarıdan müdahale yapılmıyor. Yani yanlış bilgilendirme yapıyorsun. SE serisinin her parçası orijinal olmak zorunda. 8 ile aynı parçalarda olsa da, çalışmıyorlar.

SE modeline yan sanayi hiçbir parça takamıyorsun diyelim. Yan sanayi ekran da bile parmak okuyucu çalışmıyor. Kasa dışında o telefona dışarıdan müdahale yapılmıyor.
Kanit?
Yani yanlış bilgilendirme yapıyorsun.
Mesajimda herhangi bir yanlis bilgi bulunmuyor. Yenilenmis telefon alinmaz yazmisim sadece.
SE serisinin her parçası orijinal olmak zorunda.
Boyle bir zorunluluk yok. Yan sanayi ekran da takabilirsin, yan sanayi kasa da takabilirsin, yan sanayi pil de takabilirsin. Bunlarin hicbirisi yenilenmis cihazlarda belirtilmiyor. A kalite bir yenilenmis cihazda bile degisilmis parcalar olabiliyor.

Dostum SE cihazları ne kadar işlemci yönünden güçlü olsada günümüzde ciddi anlamda o ekran kasa oranı çekilmez, bana göre hiç şık bi cihazda değil. A54 varken diğerlerini çöpe at

Yeni konular

Geri
Yukarı