İphone SE vs İPhone 5s

Donanımsal olarak bahsetmedim zaten, aynı kategoride değiller. SE modeli 4 inch boyutunda olan ekranı ile üretildi ve Apple'in da belirttiği gibi rakipleri küçük ekranlı telefonlar. Apple tanımını bu şekilde yaptı zaten. 7 çıktığında rakipleri diğer markaların amiral gemisi diye tabir ettiğimiz modelleri olacak fakat bu çıkış farklı kategoride olan SE'nin kendi kategorisinde olan ününü bozmayacak.
Apple bu tanımı neden yapmış bilmiyorum, amiral gemisi donanımı yerleştirdiği bir cihaza.
4 inch ekranlı Android tarafına baktığımız zaman 512 mb ram'li giriş seviyesi MTK işlemcili telefonlar görüyorum ben. Android tarafında rakibi yok SE'nin :)

Apple bu tanımı neden yapmış bilmiyorum ama, amiral gemisi donanımı yerleştirdiği bir cihaza.
4 inch ekranlı Android tarafına baktığımız zaman 512 mb ram'li giriş seviyesi MTK işlemcili telefonlar görüyorum ben.
6 ve 6S ile klasik amiral gemisi tarafında en sorunsuz ve stabil telefonu üreterek liderlik koltuğuna oturdu ve alışık olduğu küçük ekranlı telefonlar kategorisinde de aynı şekilde liderliğe oturmaya çalıştığından dolayı bu ürünü çıkardı. Şahsi düşüncem.

5s kullanıcısı olarak söylüyorum. Mümkünse SE almalısın. Şuan için 5s in performans sorunu yok ancak yeni IOS kapıda. Bu ayrıntıyı göz ardı etmemek lazım. Cihazının 16 gb olduğu gerçeğini unutmadığın sürece ( düzenli olarak fotoğraflarını Cloud yada bilgisayara yedekleme, whatsupp dosyalarını uzun süre tutmama, oynamadığım oyunları kaldırma vs..) sorun yaşamazsın. Evinde iyi bir internetin varsa problem olmaz. Ancak bende üşengeç kullanıcı sınıfındayım diyorsan işkence. Herşeyden önce 5s de telefon hafızasında 1 gb den az yerin kaldığında gözle görülür bazı yavaşlamalar oluyor. (SE de ram fazlası olduğu için bu sorun olmayabilir denemedim. Yanlış yönlendirme yapmak istemem) e bu 16gb nin bir kısmını işletim sistemi ve güncelleme paketleri kaplıyor. Artık ordan düşün.

Apple'ın SE ye koyduğu donanımı anlamlandırabilmek için uç uca ürün yelpazesini kullanıyor olmak gerekiyor. Ben bir iPad kullanıcısı olarak 6s+ yada 6s ekranlarına ihtiyaç duymuyorum. Bana cebimde akıllı durabilecek aynı zamanda da iPad'im yanımda yokken beni idare edebilecek performansta bir cihaz gerek.

12 inclik iPad Pro kullanıcısı olsam 6s+ benim için bir seçenek.
iPad air2 boyutlarında bir cihaz kullanıcısı olsam 6s bir seçenek.
iPad mini kullanıcısınında bir seçeneğe ihtiyacı vardı orası kesin.

E bu adamlar iPad ile iPhone arasındaki tam koordinasyonu (ortak mesajlar, ortak Cloud, ortak fotoğraf ve videolar, telefona iPad'den cevap verip, iPad'den arama yapabilmek, biri için satın alınan uygulamayı diğerinede indirebilmek) boşuna yapmadılar.

Yani bu stratejide ortada amiral gemisi , ucuz cihaz gibi bir sınıflandırma yok. Farklı ihtiyaç sınıflarına daha fazla cihaz satın aldırmak var. SE'nin bu çıkışı bana Apple'ın yakında MacBook Air gibi cihazlarınıda performanslı parçalarla donatabileceği izlenimi veriyor.

Iphone SE, Iphone 6S Plus'taki aynı işlemci, gpu ve 2 gb ram kullanıyor, hatta ön kameralarıda aynı 12MP f/2.2, 29mm lens kullanıyorlar.
Ön kamerası 1.2MP, ekranı ufak ve parmak okuyucusu yok sadece. :)
1. nesil parmak okuyucuya sahip cihaz :)

1. nesil parmak okuyucuya sahip cihaz :)
Gerekli bilgilendirmeyi almışsınız zaten.

Arkadaşlar yakın zaman dilimde telefon alacağım. İlk olarak Zenfone 2 düşünmüştüm fakat tasarımı sonradan anladım ki hiç güzel değil ve 6.0 güncellemesini bile bu kadar geç alıyor yeni güncellemeleri belkide almayacaktır diye vaz geçtim. Sonra LG G4 düşündüm her şey çok iyi fakat ısınma, kronik sorunlar vs. duydum fakat böyle şeyler olmadığını söyleyenlerde var fiyatı 1700TL'yi aştığı için ve ithalat almak istemediğim için ondanda vaz geçtim.

IPhone 5s alacaktım fakat telefon çıkalı 3 sene olduğu için bu saatten sonra alınmaz dendi ve bende bütçeyi arttırıp SE almaya karar verdim fakat aradaki 700TL'yi vermeye değecek bir fark var mı ? 5S'den ömrü daha uzun olur diye düşünüyorum birde 16GB alacağım için alan sıkıntısı muhtemelen yaşayacağım bunun için herhangi bir programa yükleyip oradan fotoğraflara vs. bakma gibi bir şansım var mı ? Bir neyi google drive gibi.
6S gibi bir telefonun neredeyse tüm donanımına sahip bir cihaz SE. Ve benim gibi amiral gemilerinden hoşlanmayan bireyler için çıkarıldığını düşünüyorum. Apple 5S cihazının gelirinin düzeyinde 6S'ten hedefine pek de ulaşamadı. 5S in rehabetini 6S in güncelliği ile birleştirdiğini düşünüyorum SE'de. 6S 16gb 2.799 a bulabilmeniz mümkün. Amiral gemiliğini çıkardığımızda SE 16 gb 1.999 liraya aynı güncelliğe sahip olabilirsiniz.

İphone 5s Fazla Yaşamaz Artik Ölür Gibi Geliyor Ama Daha Yeni 4 Öldü 4s 5 5c 5s ama arada cok Ürün Var Ama Ne Zaman Ölür Onuda Bilinmiyor Bence 5Se Almani Tavsiye Ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı