iPhone SE vs iPhone XR vs iPhone X

Peki neden XR? Tam olarak bakmadım ama işlemcisi mi daha iyi? Veya X modelinden ne gibi bir üstünlüğü var? Çünkü X modelinde OLED ekran varken XR modelinde LED ekran kulanılıyor. X modelinin renkleri daha iyi ve çift kameralı. Bu ikisi arasında kaldım.

X kullandım kısa bir süre Face ID çok hassas bazen kendiliğinden bozuluyor bazen birkaç su damlasına bozuluyor yani bazen dediğim benimki mesela çok az bir su damladı bozuldu birkaç kişiden duyduğuma göre kendiliğindende bozuluyormuş XR ekranı daha büyük ve babamda kaç yıldır XR kullanıyor aşırı hor kullanıyor cam takılı kılıf ince bir kılıf takılı hiçbir şey olmuyor benim 11 aynı şartlarda kırılmıştı şimdiye kılıf da cam koruyucuda olsa çok düşürüp fırlatıyor babam telefonu ama daha kırılmadı SE almanı tavsiye etmem bence çok eski kocaman çerçevesi var.

• Ekran boyutu önemliyse: XR > SE 2020
  • Güncelleme ömrü önemliyse: SE 2020 > XR
  • Donanım gücü önemliyse: SE 2020 > XR
  • Kamera önemliyse: SE 2020 > XR
  • Ekran süresi önemliyse: XR > SE 2020
Kısacası ekran süresi ve ekran boyutuna önem veriyorsan XR, diğer yazdıklarıma önem veriyorsan SE 2020 tercih et.

Zamanında aynı ikilemde XR tercih ettim ancak telefonu gün içerisinde çok kullanmadığım için keşke SE 2020 alsaydım diye bir üzüntü duymuştum azıcık ama o kadar da önemli değil.

X hakkında yorum yapmadım, direkt olarak alınmamalı.

Selam, yeni model iPhone alacak bütçem yok ve iPhone 11 gibi bir telefona o kadar fazla para harcamak istemiyorum.
Bu yüzden bu telefonlar ilgimi çekti, sizce hangisi alınmalı?

iPhone SE.
iPhone XR.
iPhone X

SE(2020) işlemcisi yeni, XR tasarımı ve boyutu hoşuma gidiyor, X ekran kalitesini beğeniyorum.
2. el veya yenilenmiş almayı planlıyorum. Bütçem maksimum 10.000. 64 veya 128 GB modellerine bakacağım.
SE 2020. Batarya süresi mobil veri hariç konuşulduğu kadar kötü değil. 2020’nin diğer cihazlara göre tek eksisi boyutu. Sorun değilse al geç.

Ayrıyeten iki nesi önceki cihaza daha fazla para vermek mantıksız. Bu yüzden bence her türlü SE2.

Son düzenleme:
Küçük ekran seviyorum. XS ve XS Max modellerinin ekranları çok büyük. Şu anki telefonumda büyük geliyor.
XS, X ile ayni boyutta XR'dan daha kucuk.
Peki neden XR? Tam olarak bakmadım ama işlemcisi mi daha iyi? Veya X modelinden ne gibi bir üstünlüğü var? Çünkü X modelinde OLED ekran varken XR modelinde LED ekran kulanılıyor. X modelinin renkleri daha iyi ve çift kameralı. Bu ikisi arasında kaldım.
SE2'nin pili berbat ve eski bir tasarima sahip, tek avantaji islemci. X'de ise A11 gibi eski bir islemci var, kamera olarak 2 modelden de geride ve tek avantaji OLED. Aralarından en ideali XR, tabii XS daha mantikli olur.

XS, X ile ayni boyutta XR'dan daha kucuk.
SE2'nin pili berbat ve eski bir tasarima sahip, tek avantaji islemci. X'de ise A11 gibi eski bir islemci var, kamera olarak 2 modelden de geride ve tek avantaji OLED. Aralarından en ideali XR, tabii XS daha mantikli olur.
SE2020’nin bataryası mobil veri hariç kötü değil. XR’a karşı güncellik, kamera gibi artıları var. Hemde daha ucuza ?

SE2020’nin bataryası mobil veri hariç kötü değil. XR’a karşı güncellik, kamera gibi artıları var. Hemde daha ucuza ?
Wifi'da S22'de kötü değil, dışarı çıktığımda mobil veride 3-4 saat ekran süresi veren telefonun pili net bir şekilde kötüdür.

Screenshot_20230521-190943.png

Soldaki sevene artık. Kamera olarak benzerler ayrica.

Yorumlarınız için sağ olun arkadaşlar. XR almaya karar verdim. Sahibinden de herhangi bir parçası değişmemiş, pil yüzdesi %88, Face ID çalışır durumda olan iPhone XR siyah 64 GB modelini buldum, sağ olun.

Geri
Yukarı