iPhone SE vs Samsung A5 2017

@SypeR ben 1.5 yıldır Zenfone 2 kullanıyorum ve çok memnunum. Yani o dediğiniz olay her telefonda olmuyor. Fakat ben de Zenfone 3'den bir şikayet görmedim.
@bk_yldz 2000 TL Huawei P9 almanı öneririm.
Aynı şeyi bende ZenFone 5 için diyordum fakat 1 hafta cihaz kullanılmaz duruma geldi. Umarım aynı şey sizinde başınıza gelmez ve cihaz sağlam olarak kalır.

ZenFone 3 için ufak bir araştırma yapmak yeterli. Zaten yabancı forumlar çıkıyor aramanın altlarında.

SE ile çok oyun oynarsan bir günü ucu ucuna çıkarır. Performans olarak iPhone 6SS (pek anlaşılmaz oldu bu ama 6S modelinin S modeli gibi düşünün) gibidir. iPhone 5 ile batarya süreleri yakın diye biliyorum. Kamera olarak da arka kamerası yine 6S ile birebir ve sınırsız 4K (tabi alan yeterse) çekim yapabiliyor fakat ön kamera tarafında 5S ile birebir sanırım. A5 2017 ise ön kamerası gayet iyi. Arka kamera da aynı şekilde gayet yeterli. Performans konusunda çok çok bir sıkıntı olmaz ama sonuçta orta seviye işlemci kullanıyor. Her oyunun yağ gibi akmasını beklemeyin. Ama oynatır gayet iyi grafiklerle. Şarj süresi A5 2017 için gayet yeterli diye biliyorum.
Benim önerim Zenfone 3 olacaktır. Gayet güzel bir telefon. Şarj süresi 1080P 3000mAh bir telefon için fazlasıyla uzun. Bir günü kolay çıkarabilir. Performansı gayet yeterli. SD625 performansı hem iyi hem de az güç tüketen bir işlemci. ZenUI eskisi gibi yetersiz değil. ZenUI 3.0 gayet iyi. Özel ASUS teknolojileri ise tadından yenmeyecek şeyler. PixelMaster 3.0 sanırım yazılımsal olarak 64MP ya da 92MP kalitesine çıkarıyordu. Çıkarmasa bile PixelMaster 3.0 çok güzel bir yazılım. Mi5`in kamerasından daha iyi olduğunu sanmaktayım ama, buna testler karar verir tabii.
Eğer ithalatçı garantili ya da garantisiz sizin için sorun olmayacaksa Mi5S, Mi6 ve Mi Max 2 bakmanızda sahiden de yarar var. Mi5S Google Pixel ile aynı sensörü kullanıyor. Mi6 zaten ikinci kamerası f/2.6 olduğundan ötürü Bokeh efektlerini çok kaliteli veriyor. Şu ana kadar gördüğüm en iyi Bokeh efektlerinden biri diyebilirim. Mi Max 2 tarafında ise ilk modelinde 652 var iken ikinci modelinde 625 konarak 4850mAh`den 5300mAh`e çıkarılmış. Bir tek ekran HD değil. Eğer olsaydı Zenfone Max modeline taş çıkarırdı. Ama hepsinin de bir sıkıntısı var. Mi5S Nougat alacağı kesin ama gelmedi henüz. Mi6 jak girişi barındırmıyor. Mi Max 2 ise ince olmasına karşın dev gibi ve 211gr. Tek elle kullanmak için kürek gibi ellerin olmalı. Ama 6.44 inç. %75 ekran kasa oranı. Cebe sığmıyor belki ama, bulmuşken de bunmamak lazım.
Kısaca şöyle söyleyeyim. Zenfone 3 çoğu durumda senin için en iyi seçenek olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı