IPhone telefon dolandırıcılığı

Aynı fiyata alınabilecek Android telefonlar IPhone'a nazaran kötü olduğu için olabilir mi acaba hocam?

Saçma fiyat politikası...

S23 Ultra iPhone 14 Pro Max ile yarışırken iPhone cihazlara elit cihaz gözü ile bakıyorlar. Adam düşük bütçe ile S22 almak yerine iPhone 11 alıyor hiçbir şey araştırmadan parasını çöp ediyor.

Saçma fiyat politikası...

S23 Ultra iPhone 14 Pro Max ile yarışırken iPhone cihazlara elit cihaz gözü ile bakıyorlar. Adam düşük bütçe ile S22 almak yerine iPhone 11 alıyor hiçbir şey araştırmadan parasını çöp ediyor.

Konu sahibi yurt dışından giriş yaptığı için bende o sekilde devam ettim. Yoksa haklısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel ve ilginç bir yazı. Ben yalnızca şunu anlamıyorum niye iPhone için bu kadar atraksiyona giriyor millet hani neydi "oradan getireyim, buradan sokayım, IMEI şöyle, Dubai'den amcam getirsin" muhabbetleri.

Ben iPhone kullandığım dönemler vururdum Zorlu Center'ın kapısını basardım parayı şak alırdım telefonu çıkardım. Şimdi bunu yapsam ekonomik olarak toparlamam biraz vakit alacağından Android cihazla yetiniyorum. iPhone için niye 40 takla atıyor ki millet varsa paran git al Apple Store'dan ya da sitesinden yoksa da Android kullan ne bileyim. Alternatif yollara talep olunca dolandırıcısı da ot gibi bitiyor doğal olarak.
İki adet alacaktım ve ikisi daha ucuza gelecekti. iPhone peşinde koşmuyorum. Aile bireyim bana almak istedi daha sonra tek bir pasaporta kaydettirmeyi düşündük. Aile bireyimde 2 ay önce aldı 14 PM. Etrafımda güvenilir bir çok insan var. Model numarası diğer 14 PM'yle tutmadığı için zaten sorduklarımdan bulamadım. Bana sahte telefonların bilgisini de zaten verdiler. Hiç bir risk almıyoruz anladığınız. Onun yerine elimizdeki iPhone'yi satıp iki adet 15 PM alacağız. 76 bin TL verdik iki telefona. Bir de kayıt ücretini ekleyin (tek pasaport üzeri olacağı için 40 değil 20 bin vereceğiz iki telefona.) Burada almaya kalksam 152 bin TL vereceğim iki telefona.

Bu model numarası 3 tane 6 rakamı falan ne oluyor hiç anlamadım. Bende Amerikadan gelen 14 pro max var geçen sene ekimde falan almıştık.
Model no ve renk birbiriyle uyuşuyorsa iki telefonun kaydını 40.000TL yerine 20.000 TL vereceğiz.

Replika cihaz çok kolay anlaşılır zaten. İncelemek önemli. Sıfır alacaksanız zaten telefonculardan uzak durmak önemli.
Zaten orijinali anlamam konusunda sıkıntım yok. Sadece insanları salak yerine koyuyorlar. Daha sonrasında arkamızdan konuştuklarını da duydum. Az da olsa tartıştık ve çıktık. Bir de işin komik yanı pil 98 dediğimizde ki adamın zort diye kalmasıydı. Telefonu getiren, telefoncuya bunun pili 98'miş diyor. Ya Allah aşkına telefonu zaten sen getirdin, neyin rolünü yapıyorsun.

Son düzenleme:
76 bin TL verdik iki telefona. Bir de kayıt ücretini ekleyin (tek pasaport üzeri olacağı için 40 değil 20 bin vereceğiz iki telefona.) Burada almaya kalksam 152 bin TL vereceğim iki telefona.

O zaman iyiymiş ben telefon başına en fazla 10-15K fark oluyordur diye düşünüyordum. Yarı yarıya oynuyorsa normal o vakit.

O zaman iyiymiş ben telefon başına en fazla 10-15K fark oluyordur diye düşünüyordum. Yarı yarıya oynuyorsa normal o vakit.
Ülkeden ülkeye değişir. Ben karlı bulduğum için siparişimi verdim. Bundan sonra da zaten telefoncu falan yok. İlk defa gittim sonuncu oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı