iPhone telefon önerisi

Tamam arkadaşlar benim kafama, düzenime uyan her ne kadar ekranı kötü olsa da iPhone. 8 Plus'ya da XS arayacağım, bütçem yeterse 11. ben zor para bulan birisiyim her ne kadar Samsung yavaşlamasada Android işte. Ben bu alacağım telefonu en az 4 yıl kullanacağım ve anca 4 yılın sonuna doğru yavaşlaması lazım. Oyuncu değilim, YouTube, Twitch, Instagram ve oyun olarak Clash of Clash oynayan ve fotoğraf çekmeyi seven birisiyim. Bu özellikler tam iPhone özellikleri fakat SE modelleri daha iyi oluyor. Büyük ekran seven birisiyim yani o çok küçük geliyor fakat çok iyi. Düşüneceğim bu konu hakkında, teşekkürler herkese.

S21 bence daha da mantıklı.
Her ne kadar Android olsa da Android 15 son ve 5 yıl güvenlik yaması alacak yavaşlama kasma donma yapması da imkansız denecek kadar az Samsung'un S7 Edge'si bile kasmıyor bu zamanda fiyatı bence çok uygun ve gayet iyi F/P

Büyük.
120Hz.
Dynamic AMOLED ekran paneli kamerasıda iyi işlemcisinin video ve fotoğrafları işleyen kısmı çok iyi Exynos 2100 de çok iyi her ne kadar Exynos olsa da üstelik ana kamerası S20 FE ile aynı.

Her ne kadar Android olsa da Android 15 son ve 5 yıl güvenlik yaması alacak yavaşlama kasma donma yapması da imkansız denecek kadar az Samsung'un S7 Edge'si bile kasmıyor bu zamanda fiyatı bence çok uygun ve gayet iyi F/P

Büyük.
120Hz.
Dynamic AMOLED ekran paneli kamerasıda iyi işlemcisinin video ve fotoğrafları işleyen kısmı çok iyi Exynos 2100 de çok iyi her ne kadar Exynos olsa da üstelik ana kamerası S20 FE ile aynı.

2027 yılına kadar kasma yapcağını düşünmüyorum.
One UI en iyi arayüz Android'de tek.
Ve bir amiral gemisi S serisi M ya da A serisi gibi de değil.

Şunu da ekleyeyim, S21 800 dolar, iPhone 11 399 dolar. 4 saat ekran süresi veriyor diyenleride göz ardı etmenizi öneririm. S21 FE modelini kendimde kullandım, kesinlikle iPhone 11'den daha iyi bir model. 12 bile S21 serisiyle zar zor baş ediyor.

SDN forumdan ve Epey'den S21 ile alınan ekran süreleri, birisi 7 saat kullanmış %28, birisi 9 saat:

Dosya Ekleri

• 226480.jpg
    226480.jpg
    45,7 KB · Görüntüleme: 11
  • 175133-7fdfcfa81f11fe8a6a9925af1b748a48.jpg
    175133-7fdfcfa81f11fe8a6a9925af1b748a48.jpg
    30,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Büyük.
120Hz.

2027 yılına kadar kasma yapcağını düşünmüyorum.
One UI en iyi arayüz Android'de tek.
Ve bir amiral gemisi S serisi M ya da A serisi gibi de değil.
Hocam ben 0 almayacağım. Bütçem 8-9 çok ama çok iyi fırsat olursa 10a çıkarabilirim. 0 maalesef alamam. S21 evet güzel hocam. Benim düşünmem lazım biraz. Teşekkürler :)

Şunu da ekleyeyim, S21 800 dolar, iPhone 11 399 dolar.
Sıkıntı bu işte. iPhone popüler olduğu için dolardan etkileniyor pahalanıyor. Kalbim iPhone almakta fakat fiyatları gördükçe alasım gelmiyor. 3-4 yıl öncenin telefonu 15-16 olunca ondan daha iyi telefonu 12-13e görünce bi kafa karışıyor. Her ne kadar her konuda Samsung olsada iPhone`un güvenceside "benide alabilirsin" dedirttiriyor.

Sağlıklı düşünemiyorsun ki, 52-55 dereceler tehlikeli sıcaklıklar değil, performansı asla etkilemiyor. Dünya'nın en güçlü işlemcilerinden birisi O, test videolarını izleyebilirsin, ısınmanın herhangi bir olumsuz etkisi var mıymış diye. Bu arada "bütün Android markaların cihazlarında özel soğutma kullanması 8 gen 1'i ne mal oludğunu fazlası ile anlatıyor' demeniz çok komik ve mantıksız olmuş, "bütün" amiral gemileri kullanmıyor, eğer sıvı soğutma kullansaydı S22 sıvı soğutmasız haliyle attığım testte en iyi termal performansı vermezdi. 13600K gibi işlemcileride soğutmak için sıvı soğutma vs. kullanıyorlar, o sorunlu mu oluyor? Bu arada 8 gen 1'e aşırı ısınıyor dedikleri videoyu atabilir misin?

8+ gen 1, 8 gen 1'den daha sıcak çalışıyor, 12s Ultra 62-63 derecelerde çalışırken S22 Ultra 47-48 derecelerde çalışıyor. Kaynak atar mısın?

Sana ısındığına dair onlarca ekran görüntüsü, onlarca videolu kanıt sundum. Buna rağmen hala fanboyluk yapıyorsun. Seninle bu konuda tartışmayacağım. Exynos 9820'ye aşırı verimli diyen, Snapdragon 720gli plastik kasalı çöp A52'yi bile savunan birine ne yazsam boş.

Sana ısındığına dair ekran görüntüsü, onlarca videolu kanıt sundum. Buna rağmen hala fanboyluk yapıyorsun. Seninle bu konuda tartışmayacağım. Exynos 9820'ye aşırı verimli diyen, Snapdragon 720Gli plastik kasalı çöp A52'yi bile savunan birine ne yazsam boş.

Isınıyor zaten, :D :D ısınmıyor diyen mi var sanki, Exynos 9820'ye nerede aşırı verimli demişim? Video ve fotoğraf işlemesinin Snapdragon 855 gibi modellere göre çok daha iyi olduğunu söylemişi midir sadece.

Bir telefon ısınıyor diye alınmaz, çöp diyen birisiyle bu kadar tartışmam hata, fanlığını yaptığı Apple'ın amiral gemisi olan 13 Pro Max 47-48 derecelerde çalışıyor, o da mı çöp? :D S22 boyutuna ve senesine göre 13 haricinde ki en iyi termal performansa sahip, oyun esnasında 50 derecelerde çalışması hiçbir sorun teşkil etmiyor ve asla performansı etkilemiyor, oyun testlerine göz atabilirsin.

Geri
Yukarı