iPhone telefon önerisi

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Gençler merhaba, yeni bir telefon almak istiyorum (iPhone 14-15 Pro, Pro max) ama bir telefona 60-70k vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Biraz araştırma yaptım ve şuna karar verdim.

İstediğim telefonun sahip olması gereken özellikleri;

1- Yurt dışı, sıfır, kapalı kutu, daha önce kutusu hiç açılmamış, hiç kullanılmamış bir cihaz olması.

2- e SIM + fiziksel SIM destekli olması.

3- Uluslararası garanti belgesine sahip olması.

4- Hangi ülkeden alınmışsa, o ülkenin Apple mağazasından alındığına dair faturasının olması.

Ben bir mağazaya girdim adam telefon için 1000$ istedi sıfır, kapalı cihaz olduğunu zannederek kabul ettim, gitti açık cihaz getirdi, telefonun hafif kastığını hissettiğim anda almayacağım dedim. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Bildiğiniz bir yer var mı? Bu özellikleri karşılayıp bana telefon satacak, mağaza ya da telefoncu fark etmez. Yeter ki bu özelliklerin hepsini karşılasın ve telefon orijinal olsun belgeler falan da sahte olmasın yani :)

Almayı düşündüğüm modeller bunlar;
iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gençler merhaba, yeni bir telefon almak istiyorum (iPhone 14-15 Pro, Pro max) ama bir telefona 60-70k vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Biraz araştırma yaptım ve şuna karar verdim.

1- yurt dışı, sıfır, kapalı kutu, daha önce kutusu hiç açılmamış, hiç kullanılmamış bir cihaz olması.

3- uluslararası garanti belgesine sahip olması.

4- hangi ülkeden alınmışsa, o ülkenin Apple mağazasından alındığına dair faturasının olması.

Ben bir mağazaya girdim adam telefon için 1000$ istedi sıfır, kapalı cihaz olduğunu zannederek kabul ettim, gitti açık cihaz getirdi, telefonun hafif kastığını hissettiğim anda almayacağım dedim. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Bildiğiniz bir yer var mı? Bu özellikleri karşılayıp bana telefon satacak, mağaza ya da telefoncu fark etmez. Yeter ki bu özelliklerin hepsini karşılasın ve telefon orijinal olsun belgeler falan da sahte olmasın yani :)

iPhone almanız zorunluysa iPhone 14 Pro bence mantıklı bir tercih ama Android tercih edilebilirse S23 Ultra tercih edilmelidir diye düşünüyorum.

1- yurt dışı, sıfır, kapalı kutu, daha önce kutusu hiç açılmamış, hiç kullanılmamış bir cihaz olması.

3- uluslararası garanti belgesine sahip olması.

4- hangi ülkeden alınmışsa, o ülkenin Apple mağazasından alındığına dair faturasının olması.

Büyük ekran istiyorsan 15 Pro Max. Normal boyutta istiyorsan 15 Pro. 14 Pro ile fiyatları çok yakın kapalı kutu fiyatları. Sarı site üzerinde bir sürü ilan mevcut.

Resmi hiçbir mağaza yurt dışı satmaz. Telefonculara gidip sormanız lazım bunları.
Telefonculara sorduğumu zaten belirtmiştim. Aradığım şey; faturalı YD cihazı satan bir telefoncu (mağaza) istanbul içinde nerede vardır? Benim sorduklarım faturasız kaçak satıyordu. Teşekkürler…

Telefonculara sorduğumu zaten belirtmiştim. Aradığım şey; faturalı YD cihazı satan bir telefoncu (mağaza) istanbul içinde nerede vardır? Benim sorduklarım faturasız kaçak satıyordu. Teşekkürler…
Faturalı satan kişi çok yok piyasada.Bazı kişiler kendisi getirip satabiliyor ama fiyat daha yüksek olabiliyor genelde.

Geri
Yukarı