iPhone ve MacBook tavsiyesi

lalik

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bu yaza doğru kendime iPhone ve MacBook alacağım ve iki seçenek arasında kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ya iPhone 13 ile birlikte M2 MacBook Air alacağım, ya da iPhone 14 ile M1 MacBook Air alacağım. Bunları alırken ki amacım ise telefonda birinci önceliğim kamera. MacBook da ise araştırma ve yazma, makale işleri için kullanacağım. Ne diyorsunuz? Hangi tarafı almalıyım?

Önceliklerin doğrultusunda bu ikisi arasınde M1 MacBook ve iPhone 14

Lakin sırf makale ve araştırma için alıyorsan MacBook un daha ucuzuna kaçıp kamera önemli olduğundan iPhone 15 seçeneklerini değerlendir derim.

Önceliklerin doğrultusunda bu ikisi arasınde M1 MacBook ve iPhone 14.

Lakin sırf makale ve araştırma için alıyorsan MacBook'un daha ucuzuna kaçıp kamera önemli olduğundan iPhone 15 seçeneklerini değerlendir derim.

15 benim için şu an bir tık fazlaya kaçıyor da. Siz 15 aldığım bir durum da hangi MacBook'u öneriyorsunuz?

16-17 yıldır mac kullanıyorum, bu dediğiniz ihtiyaçları karşılamayacak macbook yok gibi. Temizinden, ilk serii 13 inç macbook m1 işinizi çok çok rahat yıllarca görecektir.

Hangi modellere bakıyorsunuz? Mesela iphone 14 pro alacaksanız kesinlikle 15 Plus öneriririm.

Bu iş malum bütçe meselesi:)

16-17 yıldır Mac kullanıyorum, bu dediğiniz ihtiyaçları karşılamayacak MacBook yok gibi. Temizinden, ilk serii 13 inç MacBook M1 işinizi çok çok rahat yıllarca görecektir.

Hangi modellere bakıyorsunuz? Mesela iPhone 14 Pro alacaksanız kesinlikle 15 Plus öneriririm.

Bu iş malum bütçe meselesi:)

Düz iPhone 14'lere bakıyorum ya, Pro'ya veya Plus'a yetecek bütçe yok :D

Nacizane tavsiyem macbook bütçenizden azaltıp iphone a yatırmanız olur :)

Bunu sizin bilgisayarı makale ve araştırma için kullanacak olmanız ve telefon için kamerayı önemseniz söylemeniz için söylüyorum.

Bilgisayardan kısın ve telefonun iyisini almaya odaklanın ‘bence’

Naçizane tavsiyem MacBook bütçenizden azaltıp IPhone'a yatırmanız olur :)

Bunu sizin bilgisayarı makale ve araştırma için kullanacak olmanız ve telefon için kamerayı önemseniz söylemeniz için söylüyorum.

Bilgisayardan kısın ve telefonun iyisini almaya odaklanın ‘bence'

Sağ olun. Bu arada merak ettim, 17 yıl boyunca aynı MacBook'u mu kullandınız yoksa değiştirip yenilediniz mi?

Genel olarak Mac dedim, içinde eski nesil G4 de var, intel tabanlı macbook pro da var, imac de var, yeni nesil macbook pro da var :)

En uzun kullandığım yaklaşık 8-9 sene elimin altında olan intel tabanlı macbook du. Sonra sattım ve pişman oldum, keşke emektar olarak dursaydı kenarda, gayet güzel çalışıyordu hala.

Geri
Yukarı