iPhone X alınır mı?

Dostlar selam. Şu an değil de 11. sınıfın başlarında ya da ortalarında (yani gelecek yıl) telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an Samsung J7 Prime kullanıyorum ve iyice eskimeye, yetmemeye başladı. Şu ana kadar hiç iOS kullanmadım. Sizce iPhone X mantıklı bir seçim olur mu? Diğer modeller biraz fazla kaçıyor şu an 10K'ya birkaç yerde gördüm. Xiaomi'ye 8 9K vereceğime uzun süre götürecek bir telefona 10k vermek daha mantıklı geliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
XS Max alabilirsiniz. X mantıklı bir seçim değil. Bu arada, eğer IPhone'u yenilenmiş olarak alacaksanız bence hiç o toplara girmeyin, direkt Xiaomi bile olsa sıfır alın.

XS Max alabilirsiniz. X mantıklı bir seçim değil. Bu arada, eğer IPhone'u yenilenmiş olarak alacaksanız bence hiç o toplara girmeyin, direkt Xiaomi bile olsa sıfır alın.

Evet size katılıyorum. Yenilenmiş iPhone falan alacağım demeyin fena patlarsınız. Hangi marka pil vs. kullanıldığını bilmiyorsunuz. Bilseniz bile sorunu var mı yok mu bilmiyorsunuz. Yani çok sıkıntılı bir iş.

Bu arada, eğer IPhone'u yenilenmiş olarak alacaksanız bence hiç o toplara girmeyin, direkt Xiaomi bile olsa sıfır alın.

Evet size katılıyorum. Yenilenmiş iPhone falan alacağım demeyin fena patlarsınız. Hangi marka pil vs. kullanıldığını bilmiyorsunuz. Bilseniz bile sorunu var mı yok mu bilmiyorsunuz. Yani çok sıkıntılı bir iş.

Hocam yenilenmiş ne oluyor tam olarak?

Mesela telefonunuzda batarya bitik. Gidiyorsunuz bunu bir mağazaya satıyorsunuz. Mağaza dediğime bakmayın işletme yeri diyelim. Sonra bu satın alan kişi bataryayı veya kamerası sorunluysa kamerayı DAHA KÖTÜ KALİTEDE VE DAHA UCUZ bir şekilde başka parçalar ile değiştiriyor. Normal 0 telefonlardan daha ucuz oluyor fakat kalitesi de bir o kadar kötü.

2. el sitelerinde, leş gibi gözüken iğrenç kozmetiğe sahip ağzı yüzü bir tarafa kaymış telefonları bedava fiyattan toplayıp, Çin'in en ücra köşelerinden gelme, berbat plastikleri birleştirip "yenilenmiş" olarak size satıyorlar. Üstüne 1 yıl garanti veriyorlar. Garantiye de aldanmayın :D çünkü, onlar değiştirdikleri parçalara garanti veriyor. Telefonun tamamına değil. Örneğin, telefonun kamerası, eski sahibinden kalma orijinal ya da eski sahibinin değiştirdiği çakma kamera. Hiç umursamıyorlar, çalışıyor bu problem yok deyip gönderiyorlar pazara. 2-3 gün sonra kamerası bozulunca, gidip "benim kamera bozuldu şunu düzeltin birader, garantim var benim" dersen de, "biz buna değil, değiştirdiğimiz parçalara garanti verdik" deyip işin içinden çıkıyorlar.

Hocam bence hiçbir Apple ürünü fiyatını hak etmiyor boşuna o kadar para vermeye gerek yok tabi yine siz bilirsiniz.
Hayır hocam bu fiyatını hakediyor. (!)
Veya bu.

Neyse, şimdilik J7 Prime ile devam. Zamanı gelince düşünürüm kim bilir fiyatlar o zamana kadar ne kadar değişecek.

Geri
Yukarı