iPhone X alınır mı?

Dostlar selam. Şu an değil de 11. sınıfın başlarında ya da ortalarında (yani gelecek yıl) telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an Samsung J7 Prime kullanıyorum ve iyice eskimeye, yetmemeye başladı. Şu ana kadar hiç iOS kullanmadım. Sizce iPhone X mantıklı bir seçim olur mu? Diğer modeller biraz fazla kaçıyor şu an 10K'ya birkaç yerde gördüm. Xiaomi'ye 8 9K vereceğime uzun süre götürecek bir telefona 10k vermek daha mantıklı geliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

iPhone X yerine ikinci el XS ya da SE 2020 almanı tavsiye ederim.

Eski cihazım iPhone X di daha 1 hafta önce iPhone XS'e geçtim arada muhazzam bir performans farkı var XS-XR ya da iPhone SE almanı öneririm iPhone X hantal kalabilir.

Eski cihazım iPhone X di daha 1 hafta önce iPhone XS'e geçtim arada muhazzam bir performans farkı var XS-XR ya da iPhone SE almanı öneririm iPhone X hantal kalabilir.

İnternette baktım da çoğunda yenilenmiş diyor. Nereden aldınız?

2. el temiz birinden aldım hocam yenilenmiş cihazı yenileyip tekrar satışa koyuyorlar 2. el de temiz bulamazsanız yenilenmiş de alabilirsiniz

2. el temiz birinden aldım hocam yenilenmiş cihazı yenileyip tekrar satışa koyuyorlar 2. el de temiz bulamazsanız yenilenmiş de alabilirsiniz.

Dostlar selam. Şu an değil de 11. sınıfın başlarında ya da ortalarında (yani gelecek yıl) telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an Samsung J7 Prime kullanıyorum ve iyice eskimeye, yetmemeye başladı. Şu ana kadar hiç iOS kullanmadım. Sizce iPhone X mantıklı bir seçim olur mu? Diğer modeller biraz fazla kaçıyor şu an 10K'ya birkaç yerde gördüm. Xiaomi'ye 8 9K vereceğime uzun süre götürecek bir telefona 10k vermek daha mantıklı geliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba, biraz geç kalmış olabilirim ama yorumlara baktığımda çoğu kişi ya yanlış ya da eksik, kafanızı karıştırabilecek bilgiler vermiş, bundan dolayı sırasıyla alınır mı? Alınmaz mı detaylarını buraya yazacağım.

1. Güncelleme desteği 2-3 yıl sonra kesilecek ama bu bir sorun değil çünkü en az 2 yıl boyunca daha güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek ve güncelleme desteği iOS 17 veya iOS 18 de kesilse bile uzun bir süre eskimiyeceklerdir (mesela iOS 12 artık çok eskidi ama iOS 14 hala daha güncel bir sürüm sayılır hala çoğu uygulama destek veriyor.)

2.iPhone X kronik sorunlu bir cihaz, iPhone serisinde ilk defa hem OLED ekranın hem de çentikli bir ekranın denenmesinden dolayı ekranda çizgiler çıkabiliyor o yüzden iPhone XS tavsiye ederim (bütçeyi biraz aşarsan Max 2-3 bin TL falan)

3.Eski bir cihaz mı? Evet, ama Android almaktan iyidir, performansı hala daha birçok Android telefondan iyidir. (burada gidip de S22'ye kafa tutmuyorum yanlış anlamayın.)

4.Performansı nasıldır? Performansı günlük kullanımda gayet güzel ve akıcı, ancak iş oyun oynamaya gelince sizi belki üzebilir, yaşlanıcağı için PUBG gibi oyunlarda sabit 60 FPS'i göremessiniz ve ısınma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. (Ama yine de oynayabilir misiniz, oynayabilirsiniz.)

5.Kamerası nasıldır? Kamerası 12 MP ve 4K 60FPS videolar çekebiliyor. 12 MP size az gelmesin çünkü Apple yazılım, lens, sensörler gibi şeylerle kamera performansını ciddi derecede arttırıyor.

6.Ne zamana kadar götürür? Şu anda 6 yaşında, gelecek yıl 7 yaşına girecek. Siz aldıktan sonra büyük ihtimalle 2-3 yıl (kullanımınıza ve uygulamaların verecekleri desteklere göre değişir, kesin bir şey söyleyemem.) Daha sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. (iPhone 6 kullanıyorum 8.5 yaşında ama hala bir sıkıntısı yok hala daha çoğu uygulamayı açabiliyor bu kullanım süresini iPhone 6'dan yola çıkarak yaptım.)

Merhaba, biraz geç kalmış olabilirim ama yorumlara baktığımda çoğu kişi ya yanlış ya da eksik, kafanızı karıştırabilecek bilgiler vermiş, bundan dolayı sırasıyla alınır mı? Alınmaz mı detaylarını buraya yazacağım.

1. güncelleme desteği 2-3 yıl sonra kesilecek ama bu bir sorun değil çünkü en az 2 yıl boyunca daha güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek ve güncelleme desteği iOS 17 veya iOS 18 de kesilse bile uzun bir süre eskimiyeceklerdir (mesela iOS 12 artık çok eskidi ama iOS 14 hala daha güncel bir sürüm sayılır hala çoğu uygulama destek veriyor.)

2.iPhone X kronik sorunlu bir cihaz, iPhone serisinde ilk defa hem OLED ekranın hem de çentikli bir ekranın denenmesinden dolayı ekranda çizgiler çıkabiliyor o yüzden iPhone XS tavsiye ederim (bütçeyi biraz aşarsan Max 2-3 bin TL falan)

3.eski bir cihaz mı? Evet, ama Android almaktan iyidir, performansı hala daha birçok Android telefondan iyidir. (burada gidip de S22'ye kafa tutmuyorum yanlış anlamayın.)

4.performansı nasıldır? Performansı günlük kullanımda gayet güzel ve akıcı, ancak iş oyun oynamaya gelince sizi belki üzebilir, yaşlanıcağı için PUBG gibi oyunlarda sabit 60 FPS'i göremessiniz ve ısınma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. (ama yine de oynayabilir misiniz, oynayabilirsiniz.)

5.kamerası nasıldır? Kamerası 12 MP ve 4K 60FPS videolar çekebiliyor. 12 MP size az gelmesin çünkü Apple yazılım, lens, sensörler gibi şeylerle kamera performansını ciddi derecede arttırıyor.

6.ne zamana kadar götürür? Şu anda 6 yaşında, gelecek yıl 7 yaşına girecek. Siz aldıktan sonra büyük ihtimalle 2-3 yıl (kullanımınıza ve uygulamaların verecekleri desteklere göre değişir, kesin bir şey söyleyemem.) Daha sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. (iPhone 6 kullanıyorum 8.5 yaşında ama hala bir sıkıntısı yok hala daha çoğu uygulamayı açabiliyor bu kullanım süresini iPhone 6'dan yola çıkarak yaptım.)

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Benim telefonda oynayacağım Max oyun zaten Clash of Clans, Clash Royale'dir. Yani o bakımdan benim için sorun değil. Kamerayla da çok işim olmuyor fotoğraf çekmeyi pek sevmem. Eğer beni üniversitenin 1. 2. sınıfına kadar götürse benim için yeterlidir. Yani en fazla 4-5 seneden bahsediyorum. Şu an almayacağım için çok detaylı araştırmıyorum alacağım zaman hem iOS hem Android düşüneceğim ve alacağım.

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Benim telefonda oynayacağım Max oyun zaten Clash of Clans, Clash Royale'dir. Yani o bakımdan benim için sorun değil. Kamerayla da çok işim olmuyor fotoğraf çekmeyi pek sevmem. Eğer beni üniversitenin 1. 2. sınıfına kadar götürse benim için yeterlidir. Yani en fazla 4-5 seneden bahsediyorum. Şu an almayacağım için çok detaylı araştırmıyorum alacağım zaman hem iOS hem Android düşüneceğim ve alacağım.

Bir de son soru olsun :D. Sıfır hali bulunabilir mi (XS). Çünkü her yerde yenilenmiş olarak satılıyor.

Geniş açı modu yok. Gereksiz ısınma sorunları var ve ekranda tuhaf tuhaf çizgi mi diyeyim şerit mi bilmiyorum bazen çıkıyor. Onun dışında iyi bir telefon ama üzerine koyulup farklı modellere bakılabilir.

AndroidPimşanlıktır.com

Geri
Yukarı