iPhone X ekran orijinalliği nasıl anlaşılır?

Gökmanas

Centipat
Daha fazla  
iPhone X ekran değişimi yaptıracağım. Görüştüğüm tamirciler a kalite vs diye yan sanayii tavsiye etmekteler.
  • Ekranın a kalite olduğunu nasıl anlarım?
  • Orijinalle ne gibi bariz farkları olur?
  • Değişimden neye dikkat etmeliyim?
  • Çıkma orijinaller tavsiye olunur mu?
  • Her görüştüğümün a kalite dediği arasında 200-300 TL fark var. Bu fark ekranın farkından mı işçilik mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca kimsenin A kalite dediğine inanma derim. Orijinal değilse yan sanayidir bitmiştir olay.

Bulunursa tabi arızalı bir cihazdan orijinal sökmek bana mantıklı geliyor.

Çıkma bulmak daha mantıklı olabilir hocam.

Kısaca kimsenin a kalite dediğine inanma derim. Orijinal değilse yan sanayidir bitmiştir olay.

Bulunursa tabii arızalı bir cihazdan orijinal sökmek bana mantıklı geliyor.

Bu arada yan sanayinin bile kendi içerisinde kalite farkı var tabii hiçbiri orijinal olanlarla kıyaslanamaz.

Tamircilerden uzak dur kardeşim. Git 1000 TL fazla ver servise yaptır. Kendi servisinden anakart değişkliği yaptırmıştım bir telefonda. Anakart sıfır olup 2 ayda perte çıkmıştı. Bu bir de serviste yaşanıyor :D Telefoncudan soket yaptırdım tanıdık falan felan bir hafta anca gitti. Dediklerine 100% inanma yani. Parana yazık olur.

Merhabalar.

Bu uygulama ile parca degismis mi kontrol edebilirsin.

Ben bu işi yapıyorum. 3 ekran var piyasada. Müşterilere ben açık oluyorum her zaman. Birinci ekran en dandiği diyeceğimiz ekrandır. Orta kalite ekran oled ekrandır. Onun fiyatı arasında 400 TL kadar fark var. Orijinal ekran farkını biraz daha fazladır.

Ekran değişimlerinde orjinal olup olmadığını test edecekseniz eğer. True tone kontrolü yapmanız yeterli.

Örnek görselde true tone açık. Ekran orjinal.

Dosya Ekleri

• E5BD4C21-D6C0-4FC4-875E-A03749CD2CEA.png
    E5BD4C21-D6C0-4FC4-875E-A03749CD2CEA.png
    177 KB · Görüntüleme: 367
Ben bu işi yapıyorum. 3 ekran var piyasada. Müşterilere ben açık oluyorum her zaman. Birinci ekran en dandiği diyeceğimiz ekrandır. Orta kalite ekran oled ekrandır. Onun fiyatı arasında 400 TL kadar fark var. Orijinal ekran farkını biraz daha fazladır.

Ekran değişimlerinde orjinal olup olmadığını test edecekseniz eğer. True tone kontrolü yapmanız yeterli.

Örnek görselde true tone açık. Ekran orjinal.

Yan sanayi ekranların hepsi LCD diye duymuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı