iPhone X satılıp 12 bin TL'ye hangi telefon alınmalı?

Bütçe
10.000-12.000
@DenizYıldızı Patrick hocam kamerada belli olmuyor fazla ama gerçekte daha belli şu şekil iz çıkıyor. Ekranı kapatıyorum belli süre geçtikten sonra siliniyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231130_203440.jpg
    Screenshot_20231130_203440.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 24
İşaretlediğim yerde hafig gri.

Bende çok var sanıyordum sen anlatınca.

Oled panellerde uzun süre ekranda aynı görüntü kalırsa iz olabiliyor ve kısa süre sonra geçiyor OLED TV ve laptoplarda var aynı şey.

Ben koyu modda kullanıyorum da sen kullanıyormuşsun az önce test ettim web gezintisi instagram vs. Panelde çok az silik bir iz oluşuyor şarj göstergesinin olduğu yerde ve sonrasında geçiyor.

Aslında Oled panelde normal bu kadar iz olması ben ekranda komple iz oluyor gibi düşündüm.

Son düzenleme:
Bende çok var sanıyordum sen anlatınca.

OLED panellerde uzun süre ekranda aynı görüntü kalırsa iz olabiliyor ve kısa süre sonra geçiyor OLED TV ve laptoplarda var aynı şey.

Ben koyu modda kullanıyorum da sen kullanıyormuşsun az önce test ettim web gezintisi Instagram vs. panelde çok az silik bir iz oluşuyor şarj göstergesinin olduğu yerde ve sonrasında geçiyor.

Aslında OLED panelde normal bu kadar iz olması ben ekranda komple iz oluyor gibi düşündüm.

Hocam o zaman değişime göndermeye gerek var mı? Telefona hiç bakmadım şu an yeni elime aldım ve izler falan gitmiş komple.

Hocam şimdi açık renkli bir duvar kâğıdı koydum ve biraz öyle kullandım. İz falan yok şu an önceki duvar kâğıdım komple siyahtı.

Son düzenleme:
Hocam o zaman değişime göndermeye gerek var mı? Telefona hiç bakmadım şu an yeni elime aldım ve izler falan gitmiş komple.

Hocam şimdi açık renkli bir duvar kâğıdı koydum ve biraz öyle kullandım. İz falan yok şu an önceki duvar kâğıdım komple siyahtı.

Normal OLED paneller zaten böyle oluyor uzun süre ekranda sabit kalınca hafif silik bir iz oluşur sonra geçiyor.

Duvar kağıdını siyah yapınca saat vs. beyaz renk oluyor o da çok ışık yaktığından çok silik bir iz bırakıyor kalıcı değil ama OLED panellerin yapısı böyle.

Normal OLED paneller zaten böyle oluyor uzun süre ekranda sabit kalınca hafif silik bir iz oluşur sonra geçiyor.

Duvar kâğıdını siyah yapınca saat vs. beyaz renk oluyor o da çok ışık yaktığından çok silik bir iz bırakıyor kalıcı değil ama OLED panellerin yapısı böyle.

Anladım hocam yardımların için çok teşekkür ederim. Telefonu sabahtan bu yana açık modda ve açık renkli duvar kâğıdı ile kullanıyorum bir sıkıntı yok şu an.

Anladım hocam yardımların için çok teşekkür ederim. Telefonu sabahtan bu yana açık modda ve açık renkli duvar kâğıdı ile kullanıyorum bir sıkıntı yok şu an.

Sen diyince bende denedim bahsettiğin gibi normalde çok dikkatli bakılmayınca fark edilmiyor pil simgesinin hafif izi kalıyor bir süre sonra gidiyor.
Bildirim paneli beyaz olursa oluyormuş o da duvar kağıdı ile alakalı. Açık tonlu duvar kağıdında bişey olmuyormuş bende öyle kulanıyordum hiç fark etmemiştim.
OLED' in uzun süre sabit ve ekran açık kaldığında bir süre iz bırakabildiğini biliyorum telefon ayarlarında da tepki almazsa ekranın kapanmasını sağlayan ekran uyanıklık süresini en fazla 10 dakikaya ayarlayabiliyorsun o konuda yine önlemleri var ama bildirim panelini kendileri mi atladılar arayüzü tasarlarken anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı