iPhone X ve 12'ye Jailbreak yapmak mantıklı mı?

K.Kağan

Picopat
Daha fazla  
Gördüğüm kadarıyla IPhone'a Jailbreak atılabiliyor fakat Apple servisleri gidiyor diye biliyorum. Bu sene iPhone X'e 2 sene sonra ise iPhone 12'ye Jailbreak atmak mantıklı mıdır?
iPhone Jailbreak örneği:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gördüğüm kadarıyla IPhone'a Jailbreak atılabiliyor fakat Apple servisleri gidiyor diye biliyorum. Bu sene iPhone X'e 2 sene sonra ise iPhone 12'ye Jailbreak atmak mantıklı mıdır?
iPhone Jailbreak örneği:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değil.

Ne içinki? Öyle iPhone 14 gibi görünsün niyetinden ziyade Android gibi (evet Apple'da yapmak daha az mantıklı) sürüm yükseltme amacıyla yapacağım (daha doğrusu akrabam için)

Cihazın sistemi belirli bir güncelleme sonrasını çalıştırmaya uygun değil, gücü gereği ve Apple cihazların en temel özelliği güvenliği iken Jailbreak ile bunları riske atıyorsun, onun yerine normal kullanmak veya Android'e geçmek daha mantıklı.

Ne içinki? Öyle iPhone 14 gibi görünsün niyetinden ziyade Android gibi (evet Apple'da yapmak daha az mantıklı) sürüm yükseltme amacıyla yapacağım (daha doğrusu akrabam için)
Stabil olmayacak bir yazılımı bu işlerden anlamayan birinin kullanmaya çalışması daha sıkıntı. Bir problem yaşayacak belki telefonu kapanacak tel götüreceği kişi sen olacaksın kendin atıp kullanacağım dersen olabilir ama bir tandığım için ben yapmazdım. iPhone’da android çalıştırmaya çalışmakta ayrı saçmalık bence.

Jailbreak ile yüklenen tweak’lerin alayi telefonun icine ediyor. Zaten bir sureden sonra iPhone’lar tweak’a ihtiyac duymamaya basladi.

Apple servisleri falan gitmiyor. iPhone 6'ma attığım jailbreak ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
iPhone X'e yapılabilir isterseniz fakat şu anlık iPhone 12'ye yapılmaz. Bir de telefonu çok fazla tweak ile doldurmayın. Her tweak'i adamakıllı, güvenilir yerlerden indirin.

Cihazın sistemi belirli bir güncelleme sonrasını çalıştırmaya uygun değil, gücü gereği ve Apple cihazların en temel özelliği güvenliği iken Jailbreak ile bunları riske atıyorsun, onun yerine normal kullanmak veya Android'e geçmek daha mantıklı.

iPhone X benim ikinci cihazım @abdullah53 dedigide mantıklı geldi onda ise bankacılık işlemleri yapmıyorum, sadece ikinci hattım onda, iPhone 12 ise amcamın ikinci el almış.

Geri
Yukarı