iPhone X vs. iPhone XS vs. iPhone XS MAX

Apple iPhone her zaman bir model yapar ve o modeli kusursuz hale getirip sonuna ''S'' getirerek satar. Boyut olarak tercihim XS.

Xs ve Xs Max modellerinin çabuk kırıldığını duydum ve hatta Bir sürü Teknoloji kanalında düşürme testi yapıldığında kırıldığını gördüm. Kendime güveniyorum düşürmem diyorsan Xs MAX al.

Arkadaşlar, iPhone XS Max buldum imzamdaki sistemimle takasa gireceğiz üste para verecek başa baş olması için. Fakat cihazın kutu ve faturası Almanya'daymış Haziran ayına kadar ancak gelir dedi. Garanti konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım, ayriyeten cihazın çalıntı olup olmadığını öğrenmemin bir yolu yok mudur? Arada kaldım açıkçası. Faturanın fotoğrafını atsa sıkıntı olur mu sizce?

Merhabalar,

Başta belirtmek isterim ki, sadece bu 3 model arasında kaldım, başka cihazlar önermeyin.
Her 3 telefonu da almaya bütçem var. iPhone X alırsam sıfır olarak alacağım, iPhone XS alırsam sıfır olarak alacağım, iPhone XS Max alırsam ikinci el olarak alacağım.

İlk başta iPhone X alacaktım ve kararlıydım, fakat sorunları olduğunu ve satıştan kaldırıldığını ve bazı ülkelerde toplandığını duydum. Bu sorunlardan örnek vermek gerekirse, donma/kasma ve Face ID çalışmama sorunu oluyormuş.

Bu sorunlar olmasa iPhone X'i kesin alabilirdim, fakat bunlar benim gözümü korkuttu.

Bu mantıkla düşünürsek sizce hangisi benim için daha uygun olur?
Büyüklük olarak bir takıntı yoksa XS Max tercih edilebilir. Zaten cihazlar yeni olduğu için ikinci elde olsa sıkıntı yaratmaz.

Büyüklük olarak bir takıntı yoksa XS Max tercih edilebilir. Zaten cihazlar yeni olduğu için ikinci elde olsa sıkıntı yaratmaz.
Aslında iPhone XS almak istiyorum boyutu daha küçük diye fakat bu gün birini buldum XS Max'i varmış uygundu da fakat kutu faturası olmadığı için kabul etmedim.

Arkadaşlar, iPhone XS Max buldum imzamdaki sistemimle takasa gireceğiz üste para verecek başa baş olması için. Fakat cihazın kutu ve faturası Almanya'daymış Haziran ayına kadar ancak gelir dedi. Garanti konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım, ayriyeten cihazın çalıntı olup olmadığını öğrenmemin bir yolu yok mudur? Arada kaldım açıkçası. Faturanın fotoğrafını atsa sıkıntı olur mu sizce?
Kullanılmış olan, bekleyeceğiniz, Almanya'da olan bir telefonu; bilgisiyarınızla takas etmeyi düşündüren hırs nedir, anlamış değilim.

Bir telefon için bu kadar riske ve bedele değer mi?

Kullanılmış olan, bekleyeceğiniz, Almanya'da olan bir telefonu; bilgisayarınızla takas etmeyi düşündüren hırs nedir, anlamış değilim.

Bir telefon için bu kadar riske ve bedele değer mi?
Hocam, önceden kötü sistem kullanıyordum ve keşke iyi sistemim olsa da düzgün oyun oynayabilsem diyordum. Şimdi ortalama bir sistem topladım ve artık istediklerimi rahatlıkla yapabilince oyunlardan soğumaya başladım, bilgisayardan soğumaya başladım. Sadece bu sebepten ötürü değil, üstüme gelen şanssızlıklar. Mesela işlemcim fazla overclock yapmaya izin vermedi tam olarak ismini bilmiyorum fakat bir değer varmış her işlemcinin farklı overclock kapasitesi varmış tam olarak bilmiyorum, bir konuda gördüm. Benim işlemcimin de sanırsam o kapasitesi zayıf, işlemciyi garantiye gönderdim defalarca sıkıntı yok dediler, bıraktım artık o olayın peşini.
Şimdi de şu anda kullanmış olmakta olan telefonum yetmemeye başladı şu anda iPhone 6S kullanıyorum, ekranı kırık, sessiz kilidi çalışmıyor, kamera bazen açılıyor bazen açılmıyor yani kafasına göre tamamen, batarya sağlığı %77 gibi gibi sorunları var. Yani anlayacağınız ihtiyaçtan alıyorum, ayriyeten satma amacımdan birisi de boş vaktim fazla olduğu için çok fazla vakit ayırıyorum. Bildiğiniz asosyal gibi günde 15 saat gibi bir süremi ayırıyorum. Zaten bilgisayar ekipmanlarımı monitörümü vesaire satmayacağım 3 ay gibi bir süre sonrasında tekrardan alacağım bir sistem. Belki 3 ay sonra yine heveslenirim ve alırım. :)

Ayriyeten telefon Almanya'da değil, telefon Türkiye'de. Faturası ve kutusu Almanya'da olduğunu söyledi bahsettiğim şahıs.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı