iPhone X vs. iPhone XS vs. iPhone XS MAX

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Başta belirtmek isterim ki, sadece bu 3 model arasında kaldım, başka cihazlar önermeyin.
Her 3 telefonu da almaya bütçem var. iPhone X alırsam sıfır olarak alacağım, iPhone XS alırsam sıfır olarak alacağım, iPhone XS Max alırsam ikinci el olarak alacağım.

İlk başta iPhone X alacaktım ve kararlıydım, fakat sorunları olduğunu ve satıştan kaldırıldığını ve bazı ülkelerde toplandığını duydum. Bu sorunlardan örnek vermek gerekirse, donma/kasma ve Face ID çalışmama sorunu oluyormuş.

Bu sorunlar olmasa iPhone X'i kesin alabilirdim, fakat bunlar benim gözümü korkuttu.

Bu mantıkla düşünürsek sizce hangisi benim için daha uygun olur?

Dostum sana iPhone XS'i önerebilirim ve bende onu kullanıyorum ancak, iPhone X'i seçip ona göre belirli birkaç aksesuarlar da alabilirsin. Toplanmasını dert ediyorsan öyle bişey olacağını zannetmiyorum.

X ve XS sıfır olarak alınabiliyorsa seçim açıkça belli değil mi zaten? Neyden tereddüt ediyorsunuz? Soru XS ve XS Max üzerinden yürüyecekse, orada durum kullanım amacı ve nasıl bir boyut istediğinize kalıyor.

Birinin pil ömrü daha uzunken, diğerinin ekran çözünürlüğü daha fazla. Apple'ın sitesinden özellikleri kıyaslayıp, ihtiyacınıza en uygun modeli seçmenizi öneririm. Face ID teknolojisi ilk defa denendiği için ilk parti ürünler sorunlu çıkmış olsa da, şu an üretilen üç modelin de bahsettiğiniz sorunlara sebep olacağını sanmıyorum.

Dostum sana iPhone XS'i önerebilirim ve bende onu kullanıyorum ancak, iPhone X'i seçip ona göre belirli birkaç aksesuarlar da alabilirsin. Toplanmasını dert ediyorsan öyle bişey olacağını zannetmiyorum.
Toplanmadan yana bir sıkıntım yok fakat hani bazı bölgelerde toplanıyormuş. Toplanacak kadar sorunlu bir cihaz mı acaba diye kafamda takıldı.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, sıfır olarak iPhone XS alacağım büyük ihtimalle.
Son olarak arkadaşlar, iPhone XS demosunu gördüm internette. Demosuyla normal iPhone XS'in arasında ciddi anlamda bir fiyat farkı var. Demo ile diğerinin farkı nedir? Hangisini almalıyım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı