iPhone X vs. XR

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bir iPhone alacağım.
Önümde 2 seçenek var, ya 5000 TL'ye 2.el iPhone X alacağım ya da sıfır XR alacağım.
Şimdi benim performansla bir işim yok, tamamen görüntüye ve kameraya önem veriyorum.
Her ikisi de çok güzel telefonlar fakat karşılaştırınca X çok daha cazip geliyor. Ekran gövde oranı olsun kamerası olsun XR'dan çok daha iyi ve XR'dan bir tık daha küçük ( küçük telefonları daha çok severim).

Siz ne diyorsunuz arkadaşlar, sıfır iPhone mu tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
X’in kronik problemi çok. XR ya da bütçeyi az arttırıp 11 tercih edin.

Küçük severim diyorsanız SE 2020’de alabilirsiniz. Bahsettiğim 3 modelinde kamerası berbat denilecek durumda değil sadece 11’inki biraz daha iyi.

Sıfır XR bence daha mantıklı. X'in sıkıntılarına yakalanırsanız keşke 5000 lirayı yaksaydım da bu durumlara düşmeseydim dersiniz. Şahsen benim X'te ekranın kendi kendine basma sorunu , kameranın toz alması (bu kronik mi bilmiyorum) gibi sorunlar vardı.

Sıfır XR 6500 bandında. İkinci el alırım derseniz 6700'e iPhone 11 bulabilirsiniz 2. el.

Hocam X geçiş modeli olduğu için sıkıntıları olan bir telefon. XR daha yeni ve daha yeni donanımlı bir telefon. Ekran dışında tüm özellikleri daha iyi XR ın. XR almanız çok daha mantıklı. Bütçenizi arttırabiliyorsanız 11 almak daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı