iPhone XR pil sağlığı 10 günde %98'den %95'e düştü

Şanslısınız, Benimki 1 ay önce doldu. Telefon bilerek Garanti bitince pil sağlığını düşürdü demek ki...
Birde benim korktuğum şey ise, telefonun içini falan açıyorlar zarar verirler mi acaba telefona?
Sanmıyorum. Verirlerse de mahkeme diye bir şey var. 🙃

Herkese merhaba,

iPhone XR kullanıyorum. Telefonumun pil sağlığı 10 gün önce %98idi. Şimdi pil sağlığımı kontrol ettim ve %95'e düşmüş. Telefonumun batarsasına normalde çok dikkat ederim. Parlaklığı kısık kullanırım şarjda bırakmam. Aslında telefonun pil sağlığı 98'de bayağı durdu. Sonda 10 günde %95'e düştü. Bu düşüş normal midir? Telefonu alalı 1 yıl + 1 ay oldu.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Dostum sorun hakkında bir fikrim yok ama en başta yaptığın büyük hatayı söyleyeyim: Telefonu ilk aldığında batarya ya dikkat etmek. 1 yıl 1 aylık telefonu emek verip rahatlıktan kısarak %95 gibi güzel bir rakam elde etmişsin ama yanlış bir haraket olmuş. Halbuki 2 yıllık garanti sürecinde batarya değişimi ücretsiz. Yani ilk 2 yıl hunharca kullanıp (çakma şarja takma haricinde) garantinin bitmesine yakın bataryayı değiştirtip gösterdiğin titizliği ozaman yapmaya başlayacaktın. Bataryayı yine değitiririm ne olacak diyorsanda; pil sağlığı azalıp altta servis yazmadan değişim yapamazsın.

Dostum sorun hakkında bir fikrim yok ama en başta yaptığın büyük hatayı söyleyeyim: Telefonu ilk aldığında batarya ya dikkat etmek. 1 yıl 1 aylık telefonu emek verip rahatlıktan kısarak %95 gibi güzel bir rakam elde etmişsin ama yanlış bir haraket olmuş. Halbuki 2 yıllık garanti sürecinde batarya değişimi ücretsiz. Yani ilk 2 yıl hunharca kullanıp (çakma şarja takma haricinde) garantinin bitmesine yakın bataryayı değiştirtip gösterdiğin titizliği ozaman yapmaya başlayacaktın. Bataryayı yine değitiririm ne olacak diyorsanda; pil sağlığı azalıp altta servis yazmadan değişim yapamazsın.
Keşke zamanında değiştirseydim. Haklısınız...

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı