iPhone XR pil sağlığı 2 ayda %83'e düştü

Bende de XR var tam senesi oluyor %93 pil ömrü kaldı, bunda adaptörün büyük etkisi var. Örneğin 40W adaptör alıp bu cihazı şarj edenler var haliyle çok hızlı bitiriyor.

Deji batarya alabilirsiniz ama onun da ömrü 6 ay, ayrıca replika bataryaların pil ömrüne bakamıyorsunuz ve telefon kurcalanmış oluyor, satarken sıkıntılı bir süreç.

Orjinal bataryadan yanayım ben de.
100W adaptör bile taksan telefon kendi ayarlar ne kadar güç çekeceğini. Adaptörün bir etkisi yok.

Hocam 970 döngü için normal bir değer pil sağlığınız.

Hocam anormallik gibi bir düşüncem yok zaten iyi gitmiş, ancak günümü çıkarmıyor.

100W adaptör bile taksan telefon kendi ayarlar ne kadar güç çekeceğini. Adaptörün bir etkisi yok.

Hızlı şarj, batarya ömrünü kısaltır, ısı ve yüksek akımdan dolayı. Uzun vadede 5W adaptör kullanmak bataryanın ömrünü uzatacaktır. Kesin net bilgi. Ama 5 saat telefonun şarj olmasını beklemek, günümüzde 20dakikada 0-100 şarj olan cihazları görünce komiği bırakın aşağılayıcı mı desem çağdışı mı desem öyle bir şey kalıyor.

Bir yıldır iPhone 13 Pro kullanıyorum pil sağlığı %93 birkaç ay önce %97 falandı bayağı hızlı bir şekilde düştü aslında sizin de dediğiniz gibi gerçek bil yüzdesini gösteriyor ama bir anda düşünce insan bir korkmuyor değil. 20W orijinal Apple adaptör ile şarj ediyorum hızlı şarj batarya ömrünü kısaltıyor ama normal 5W adaptör ile şarj edince de saatlerce beklemek gerekiyor. Sizin sorunuza gelirsek eğer telefonu elden çıkarırsanız hangi modele geçmeyi düşünüyorsunuz?

Bir yıldır iPhone 13 Pro kullanıyorum pil sağlığı %93 birkaç ay önce %97 falandı bayağı hızlı bir şekilde düştü aslında sizin de dediğiniz gibi gerçek bil yüzdesini gösteriyor ama bir anda düşünce insan bir korkmuyor değil. 20W orijinal Apple adaptör ile şarj ediyorum hızlı şarj batarya ömrünü kısaltıyor ama normal 5W adaptör ile şarj edince de saatlerce beklemek gerekiyor. Sizin sorunuza gelirsek eğer telefonu elden çıkarırsanız hangi modele geçmeyi düşünüyorsunuz?

Hocam, elbette Apple'dan devam etmek isterim. Ancak geçmeye değer Apple en aşağı iPhone 12 sıfır fiyatı 20bin civarı, benim cihazım taş çatlasın 10bin ediyor, iki XR parasına 12 değer mi bilmiyorum mecburen Android bakmıştım o yüzden, öncesinde konu açtığımda kimse Android'e geçmeyi de önermemişti, o kadar elim kolum bağlandı ki ne yapacağımı şaşırdım doğrusu.

Hocam, elbette Apple'dan devam etmek isterim. Ancak geçmeye değer Apple en aşağı iPhone 12 sıfır fiyatı 20bin civarı, benim cihazım taş çatlasın 10bin ediyor, iki XR parasına 12 değer mi bilmiyorum mecburen Android bakmıştım o yüzden, öncesinde konu açtığımda kimse Android'e geçmeyi de önermemişti, o kadar elim kolum bağlandı ki ne yapacağımı şaşırdım doğrusu.

Yerinizde olsam teknik serviste yeni pille değiştirip kullanımıma devam ederdim. Kendi teknik servisinde değişimi yapıldığı için telefonun fiyatı da düşmez.

Hızlı şarj'ın telefon bataryasının ömrünü kısaltacağını sanmıyorum en azından 20W adaptör kısaltmaz, ama 100W gibi adaptörlere bir şey diyemem.

O zaman orijinal batarya değişimi yapıp devam etmeniz her açıdan daha iyi olacaktır çıkacak herhangi bir sıkıntıdan Apple sorumlu olur böylece.

Yeni konular

Geri
Yukarı