iPhone XR vs Galaxy S10 Ailesi

Schwerer Gustav

Kilopat
Arkadaşlar selam. İPhone XR veya Galaxy S10 ailesinden bir cihaza geçiş yapmak istiyorum ancak sizin de yorumlarınızı almak istedim, aklıma takılan bazı şeyler var.

1) Galaxy S10 ailesinden bir cihaz ile 3-4 yıl sorunsuz devam edebilir miyim?

2) IPhone XR ise daha da rahat kullanabileceğim bir cihaz ancak ekran tasarımındaki o fazlalık siyah kenarlar beni cihazdan biraz uzaklaştırdı.

Cihazdan beklentilerim ise beni 3-4 sene rahatça götürmesi ve pil ömrünün uzun olması. Genel olarak YouTube, WhatsApp, Instagram ve Chrome'dan bir şeyler okumak araştırmak için kullanacağım.

Daha önce iki platformdan da cihaz kullandım Android telefonum Galaxy S4Tü bir süreden sonra bayağı kötü hal aldı ama Android şu an çok iyi halde. Şimdi iPhone 7 kullanıyorum. Değiştirme sebebim ise hem şu anki telefonumun pilinin durumu kötü ve garantisi bitti zaten 2. El cihaz.

Bu cihazlar haricinde bir öneri yapmazsanız sevinirim. Daha düşü bütçeli modeller de bu istediğim işleri yapabiliyor evet ama ben alıp uzun süre kullanmak istiyorum o yüzden amiral gemisi bir telefon tercih etmek istiyorum. İki cihazın da kullanıcılarının yorumları benim için harika olur :)

Galaxy S10 ailesindeki cihazlar gayet başarılıdır ve tabi ki uzun süre sorunsuz kullanma ihtimaliniz vardır ancak hiçbir akıllı telefon için dört yıl gibi uzun bir sürede hiç sorun çıkarmayacağı önceden öngörülemez. Kullanıma da bağlı olarak pil ömrünün azalması ve benzeri sorunları yaşamanız her elektronik aygıt için olasıdır.
Eğer daha makul fiyatlı bir iOS cihaz düşünüyorsanız, yukarıda yazan kullanıcının da dediği gibi iPhone XR yerine iPhone 11 ana modelini düşünmenizi tavsiye ederim. iPhone 11 ana modeli bir önceki serideki iPhone XR'ın karşılığıdır. iPhone 11; iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile eşdeğer sistem gücü içerir ve üç telefonda da A13 Bionic işlemcisi bulunur. Bu nedenle iPhone 11'in performansından memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ancak cihazın ekranı Pro modellerin aksine OLED değil LCD'dir ve her ne kadar çok kötü olmasa da çözünürlüğü düşüktür. Bu nedenle iPhone 11, iPhone XR gibi ekranıyla sizi çok memnun etmeyebilir ancak iPhone XR'dan daha iyi bir seçenektir.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkürler. 3-4 yıl sorunsuz kullanımdan kastım bana yetsin işimi görsün kafasında yazmıştım yoksa arıza çıkarıp sorun yapacaksa ilk günden de yapar. Kendimce bir test yaptım, fanboy değilim iki ekosistemi de kullanabilirim. Büyük ekran, hızlı şarj, tasarım gibi konular benim için daha ağır bastı ve bu sebepten dolayı Galaxy S10 veya S10+ arasında tercih yapacağım ancak fiyat olarak uygun denk getirirsem iPhone 11 de düşünebilirim duruma göre.

Bence uzun kullanıcı iseniz OLED panellerin her zaman yanma tehlikesi vardır ondan bir düşünün derim (açıkcası bir oyunu vs 3-4 saat açık unutma ihtimali olan birisi iseniz sıkıntı ama onun dışında bir sorun olmaz diye düşünüyorum), XR halen daha çok iyi bir cihaz ama s10e dışındaki cihazlar XR'dan genel olarak daha mantıklı olacaktır

Yorumlarınız için teşekkürler. 3-4 yıl sorunsuz kullanımdan kastım bana yetsin işimi görsün kafasında yazmıştım yoksa arıza çıkarıp sorun yapacaksa ilk günden de yapar. Kendimce bir test yaptım, fanboy değilim iki ekosistemi de kullanabilirim. Büyük ekran, hızlı şarj, tasarım gibi konular benim için daha ağır bastı ve bu sebepten dolayı Galaxy S10 veya S10+ arasında tercih yapacağım ancak fiyat olarak uygun denk getirirsem iPhone 11 de düşünebilirim duruma göre.

Aslında her iki cihaz da hızlı şarjı resmi olarak desteklemektedir. Galaxy S10 ailesinde çoğu hızlı şarj destekli Android telefonda olduğu gibi cihazın kutusundan hızlı şarj detekli şarj adaptörü ve kablo çıkmaktadır. iPhone 8 ve sonraki tüm iPhone'lar da resmen hızlı şarj desteklidir. Ancak şimdiye kadar 11 Pro ve 11 Pro Max dışındaki hiçbir hızlı şarj destekli iPhone'un kutusunda hızlı şarj destekli şarj kablosu ve şarj aleti çıkmamıştır. 11 Pro ve 11 Pro Max dışında hızlı şarj destekli iPhone'u olan kullanıcıların telefonlarının bu özelliklerinden yararlanabilmeleri için ayrıca en az 18W USB-C güç adaptörü ve USB-C - Lightning kablosu satın almaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi: iPhone'unuzu hızla şarj etme - Apple Destek

Bence uzun kullanıcı iseniz OLED panellerin her zaman yanma tehlikesi vardır ondan bir düşünün derim (açıkcası bir oyunu vs 3-4 saat açık unutma ihtimali olan birisi iseniz sıkıntı ama onun dışında bir sorun olmaz diye düşünüyorum), XR halen daha çok iyi bir cihaz ama s10e dışındaki cihazlar XR'dan genel olarak daha mantıklı olacaktır
Telefonda oyun oynamıyorum hocam. Görüşünüz için teşekkür ederim :)
Aslında her iki cihaz da hızlı şarjı resmi olarak desteklemektedir. Galaxy S10 ailesinde çoğu hızlı şarj destekli Android telefonda olduğu gibi cihazın kutusundan hızlı şarj detekli şarj adaptörü ve kablo çıkmaktadır. iPhone 8 ve sonraki tüm iPhone'lar da resmen hızlı şarj desteklidir. Ancak şimdiye kadar 11 Pro ve 11 Pro Max dışındaki hiçbir hızlı şarj destekli iPhone'un kutusunda hızlı şarj destekli şarj kablosu ve şarj aleti çıkmamıştır. 11 Pro ve 11 Pro Max dışında hızlı şarj destekli iPhone'u olan kullanıcıların telefonlarının bu özelliklerinden yararlanabilmeleri için ayrıca en az 18W USB-C güç adaptörü ve USB-C - Lightning kablosu satın almaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi: iPhone'unuzu hızla şarj etme - Apple Destek
Ayrıca masraf etmek de insanı biraz zora sokabiliyor ancak eğer iPhone 11 veya XR satın alırsam kablo ve adaptör olayını da düşünebilirim bütçe elverirse.

Bu iki cihaz da seni üç dört yıl götürebilir fakat muhtemelen Samsung, S10 ailesine iki yıl sonra üvey evlat muamelesi yapacak ve yazılım güncellemesi vermeyecek. Bu yüzden bu iki model arasında iPhone XR'ı öneriyorum. Fakat alabilirseniz iPhone 11 almanızı tavsiye ederim.

Bu iki cihaz da seni üç dört yıl götürebilir fakat muhtemelen Samsung, S10 ailesine iki yıl sonra üvey evlat muamelesi yapacak ve yazılım güncellemesi vermeyecek. Bu yüzden bu iki model arasında iPhone XR'ı öneriyorum. Fakat alabilirseniz iPhone 11 almanızı tavsiye ederim.
Eğer var olan yazılım sürümünde telefonu stabil olarak ve sorunsuz olarak kullanabiliyorsam çok da güncelleme düşkünü olmam hocam. Yorumunuz için teşekkürler.

Hocam şu anda XR kullanıyorum 1 gün boyunca telefonu şarja takmadan dediklerinizi yapabiliyorum. Ekranı oled olan note 8 telefonumda yaşadığım yanma sorunu sonucunda oled olmayan XR güzel gelmişti eğer telefonu çok zorlamam diyorsanız oled tercih edin ama tavsiyem etmemek yönünde. Eğer ki vr gözlükler gibi teknolojileri kullanmıyorsanız zaten size ariyetten çözünürlük problemi yaratmayacaktır aksine size tasarruf sağlayacaktır. İlla gidip bir adaptör vs almanıza gerek yok ipad adaptörleri n11 veya d&r gibi yerlerde orjinal olarak satılıyor alabilirsiniz veya güvendiğiniz bir marka varsa ki ben spigen kullanıyorum bir hızlı şarj adaptörü alabilirsiniz. Orjinal kutusunda çıkan kablosu ile hızlı şarj yapabiliyorsunuz. Onun dışında sıfır alma niyetindeyseniz iPhone 11 öneriyorum f/p olarak piyasada başarılı buluyorum. İkinci el olarak da XR alabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı