iPhone XR vs. Galaxy S10

Apple işlemci hızını bilerek düşürdüğünü kendi açıkladı azıcık araştırırsanız haberleri görürsünüz.

Batarya performansı imiş (yersen) yap o zaman adam akıllı bir batarya kurtul bu sorundan Apple sırf bu olaylar yüzünden 452 milyar dolar değer kaybetti ayrıca ben yıllarca Iphone ve Samsung kullandım nedense Iphone larda 2-3 yıl o %20 lik hissi hissedemedim.
Kaynak ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    50,1 KB · Görüntüleme: 41
Ben sırf arayüzü için Samsung kullanıyorum. Hiçbir arayüz bunun kadar kullanışlı olamaz. İphone'ler gereksiz pahalı olduğu için param olsa dahi almam. Ederi en fazla 2300-2400 olan iphone 7'nin 3200'den satılması gerçekten yanlış.
iOS olmasa kim iPhone alır ki? Ama fiyatı diğer iPhone'lara göre çok iyi bence.

Hocam bu yaşanan bir şey en yakın arkadaşım da yaşamıştı. İnternete yazarsanız bu konu ile ilgili haberlere ulaşabilirsiniz. Apple'ın bahanesi de şuydu:
—Düşen pil performansını dengede tutmak.
Benim bildiğim pil performansı düşünce işlemci yavaşlıyor yani normal bir durum.
Pil değişince tekrar normale dönüyor.

Snapdragon 855 A11'in gerisinde bir işlemci. Tek çekirdek performansında A11'in %20 gerisinde. Geekbench 4 testinde 3500 puan alıyor A11 ise 4200, A12 4800 puan alıyor.
Çoklu çekirdekte %7-8 kadar A11'i geçiyor ama çoklu çekirdeğin günlük hayatta bir önemi yok.
Sonuç olarak şu an A12'den daha iyi bir mobil işlemci yok. Sonrasında A11 geliyor.
Bir yanlışın olmasın? Antutu Benchmark testlerini karşılaştırınca İphone X CPU olarak 101680 puan almışken Mi 9 yani SD 855 125561 puan almış totalde.

Bir de bu CPU'lar işletim sistemine göre puan alıyor ise A12 gibi bir işlemci Android tarafında kullanılırsa büyük ihtimalle SD 835 gücüne falan düşer.

Dostum soyle soyliyim kesinlikle fanboylukla falan alakam yok ama i phone 4 ciktigindan beri yani 8 yildir i phone kullanicisiyim 4 yil i phone 4 5. Yilina giren i phone 6 kullaniyorum.tercihim XR olurdu en az 5 yil telefona para vermezssin.millet kafayi kirmis centiktir tasarimdir falandir filandir.android tabanli cihaz ureten firmalar insanlarin ne kadar ac gozlu oldugunu biliyor.yeni cikan modellere heves ettiklerini biliyor.samsung gibi huawei gibi firmalar 1 sene icerisinde 5 farkli telefon piyasa surebiliyorlar neden acaba.neden iphone cikarmiyor.4-5 sene hala guncelleme destegi alabiliyor.telefonu ne amacla kullanacaginada bagli.
Ben telefonda stabilite ve performansa bakarim 4 yil boyunca ayni stabiliteyi koruyorsa i phone derim.Xr aldiginda 5 yil telefona para harcamayacaksin 6.500 tl verdin S10 aldiginda 2. Veya 3 senesinde model yukseltmeye mecbur birakicak seni

Bir yanlışın olmasın? Antutu Benchmark testlerini karşılaştırınca İphone X CPU olarak 101680 puan almışken Mi 9 yani SD 855 125561 puan almış totalde.

Bir de bu CPU'lar işletim sistemine göre puan alıyor ise A12 gibi bir işlemci Android tarafında kullanılırsa büyük ihtimalle SD 835 gücüne falan düşer.
  • Apple A12 Bionic – Single Core: 4821 | Multi-Core: 11508
  • Qualcomm Snapdragon 855 Single Core: 3469 | Multi-Core: 10248
  • Huawei Kirin 980 Single Core: 3390 | Multi-Core: 10381
Ek olarak A11 single core 4200, Multi core: 10200 alıyor.

Antutu farklı, ben sadece CPU'dan bahsediyorum.

400978

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuna bir bakın Samsung alacak olanlar.

İnternette gördüğümüz videoları sadece ismine göre değerlendirmememiz gerektiğinin bir kanıtı daha. Videoyu tam olarak izleseydin anlayacağın üzere videoda sadece bir insanın sadece kendi telefonu ile ilgili yaşadığı bir problem üzerine Samsung ile görüşüp değişim istemesinin hikayesi bulunuyor. Ayrıca bir cihazda yaşanan sorun, cihazın modelinin sorunlu bir model olduğunu göstermez, gösteremez. Bu yüzden nolur böyle minik örnekler yüzünden Samsung gibi büyük bir markaya çöp atmayın, yaptığınız hareket bildiğiniz fanboyluktur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuna bir bakın Samsung alacak olanlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı