iPhone XS Max alınır mı?

SezginCoban

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 1 2 aya telefon değiştirmek istiyorum. Şu an kullandığım telefon Oppo A74. Bu zamana kadar Android telefon kullandığım için artık bir değişiklik yapıp iPhone kullanmak istiyorum. Malum iPhone 12 veya 13'lerin fiyatları ortada. O yüzden eski modellere bakıyorum. Konulara genelde baktığım zaman herkes XS Max yerine 11 önermiş. Bütçem 15-16k arası. Duruma göre 17k zorlayabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba 1 2 aya telefon değiştirmek istiyorum. Şu an kullandığım telefon Oppo a74. bu zamana kadar Android telefon kullandığım için artık bir değişiklik yapıp iPhone kullanmak istiyorum. Malum iPhone 12 veya 13'lerin fiyatları ortada. O yüzden eski modellere bakıyorum. Konulara genelde baktığım zaman herkes XS Max yerine 11 önermiş. Bütçem 15-16k arası. Duruma göre 17k zorlayabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

XS Max son güncellemesini alacak muhtemelen iOS 17 ile ama belki çok düşük şans ile Apple değişiklik yapıp XS Max'e 6 güncelleme getirir çok düşük ihtimal bence ömrü biraz kısıtlı ama onun harici çok sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba 1 2 aya telefon değiştirmek istiyorum. Şu an kullandığım telefon Oppo A74. Bu zamana kadar Android telefon kullandığım için artık bir değişiklik yapıp iPhone kullanmak istiyorum. Malum iPhone 12 veya 13'lerin fiyatları ortada. O yüzden eski modellere bakıyorum. Konulara genelde baktığım zaman herkes XS Max yerine 11 önermiş. Bütçem 15-16k arası. Duruma göre 17k zorlayabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.
16K’ya iPhone 12 mini/11 Pro kovalayabilirsin.

Yani iPhone 11 daha uzun ömürlü 1 sene daha fazla güncelleme alır en az ama iPhone XS Max ekran ve arka cam olarak daha kalitelidir.

Arkadaşın dediği gibide yapabilirsiniz sahibinden gibi sitelerden ikinci el iPhone 12 mini iPhone 11 Pro veya Pro Max gibi telefonlar toplayabilirsiniz hem malzeme kalitesi ekran kalitesi sorununuz kalmaz hem onlar ömür olarak XS Max'den daha iyiler ama tek sıkıntı dikkat etmeniz lazım ama XS Max zaten yetkili satıcılarda satılmıyor yani XS Max alacaksanız ikinci el veya yenilenmiş alacaksınız yani her türlü bu işe gireceksiniz.

Yani iPhone 11 daha uzun ömürlü 1 sene daha fazla güncelleme alır en az ama iPhone XS Max ekran ve arka cam olarak daha kalitelidir.

Arkadaşın dediği gibide yapabilirsiniz sahibinden gibi sitelerden ikinci el iPhone 12 mini iPhone 11 Pro veya Pro Max gibi telefonlar toplayabilirsiniz hem malzeme kalitesi ekran kalitesi sorununuz kalmaz hem onlar ömür olarak XS Max'den daha iyiler ama tek sıkıntı dikkat etmeniz lazım ama XS Max zaten yetkili satıcılarda satılmıyor yani XS Max alacaksanız ikinci el veya yenilenmiş alacaksınız yani her türlü bu işe gireceksiniz.

Biraz daha bakındığımda ikinci el olarak iPhone 12 Pro'lar bile 18-19k arasına satılabiliyor teşekkürler cevabınız için.

Duruma göre 17k zorlayabilirim
Güncellik sorun değil oled ekran ve premium hissiyatı almak istiyorsan XS MAX kısa süreli kullanım için tercih edeilbilir. Güncel olsun ekranda oled takıntım yok diyorsan temiz 11 bulunabilir o rakamlara. Bütçeyi biraz arttırıp 11 Pro veya 12 alman çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı