iPhone XS Max vs iPhone 11

İnsan önce okuduğunu anlamalı. Arkadaşın elinde zaten XS Max varken üstüne 4 bin lira para verip iPhone 11 almasını önerenin kafasına yazık. Olay iki telefon arasında kaldım. Hangisini alayım değil. Zaten XS Max'e sahipken aradaki fiyat farkına değmeyecek bir telefona geçmek. Muhtemelen iPhone 11 kullanıcısısın, iPhone 11'e yapılan yorumları görünce biraz sinirlenmişsin.

Bende diyorum ki XS'den 11'e geçilir ve fiyat farkına değer.

Sırf ekranı daha iyi diye 1 nesil eski telefon önermek, evet yazık.
Telefonun kullanım süresinin tamamı ekrana bakmakla geçiyor. Telefonu kullandığı her anı daha iyi yapabilecek bir telefona sahipken üstüne para verip niye kötüsüne geçsin? 720p'den HD ibaresinin kaldırıldığı dönemde böyle bir öneri yapıp aksini söyleyenlere "kafasına yazık" demek 720p'den bile kalitesiz bir hareket haberin olsun. Neyse artık gönderi sahibi kendi tartar neyin mantıklı veya mantıksız olduğunu.

Telefonun kullanım süresinin tamamı ekrana bakmakla geçiyor. Telefonu kullandığı her anı daha iyi yapabilecek bir telefona sahipken üstüne para verip niye kötüsüne geçsin? 720P'den HD ibaresinin kaldırıldığı dönemde böyle bir öneri yapıp aksini söyleyenlere "kafasına yazık" demek 720P'den bile kalitesiz bir hareket haberin olsun. Neyse artık gönderi sahibi kendi tartar neyin mantıklı veya mantıksız olduğunu.

Madem öyle artık günümüzde telefonlar sürekli elimizde, konu sahibi neden performans olarak daha iyi, kamera olarak daha iyi ve güncellik olarak da daha iyi bir cihazı almak yerine daha kötü bir cihazı alsın?

Oncelikle iyi bayramlar hepinize, şu an kullandigim telefon iPhone XS Max 64 GB ancak sarjindan ve isinmasindan dolayi satmak istiyorum. Satmak istedigimde de ortalama 10000 TL bir fiyata gidiyor, alacagım cihaz ise iPhone 11 64 GB onun fiyatiysa 14.000 TL. Simdi soruma geleyim, XS Max satıp ustune 4000 TL ekleyip, iPhone 11 almak mantikli mi? O kadarlik bir fiyat farki var mi, yoksa iPhone 11 elime geldigi zaman neden 4000 TL odedim der miyim?

Üzerine eklemişken minimum iPhone 12 mini veya 11 Pro bakın. 14.000 iPhone 11 için fazla. Daha ucuza bulunursa ihtimal
verilebilir.
Ya daha üstüne eklemeden SE2020/SE2022 alınabilir. OLED ekran’dan IPS LCD ekrana geçmeye sıcak bakacağını sanmam.

Madem öyle artık günümüzde telefonlar sürekli elimizde, konu sahibi neden performans olarak daha iyi, kamera olarak daha iyi ve güncellik olarak da daha iyi bir cihazı almak yerine daha kötü bir cihazı alsın?
Dediğin konuların ekran kadar önemli olmamasıyla birlikte ekranda yaşanacak devasa düşüş kadar büyük bir sıçrayış olmaması olabilir mesela. İllaha kamera ve performans sıçrayışı istiyorsa tercih edeceği telefon yine 11 değil. Güncelleme mevzusu da çok abartılıyor, ha 13'e falan geçse anlıycam bayağı bir güncelleme farkı olacak da 11'in de güncelleme ömrünün sonu yaklaşıyor zaten. Ayrıca gönderiyi atan arkadaşın XS'e zaten sahip olduğunu görmezden gelmek için extra çaba mı sarf ediyosun?

Bende diyorum ki XS'den 11'e geçilir ve fiyat farkına değer.

Gecilmez dostum. Niye ben premium hissiyattan ve panelden onemli olcude feragat edeyim? Ayrica surdurulebilir performansta XS, sırf 11'in paneli entegre oldugundan surdurulebilir performansta daha iyi (A13'un tasarlandığından 3-4W daha fazla güç tüketmesi de ve ozellikle 3W sogutma kapesitesi de onemli rol oynuyor).

Eğer bütçeniz iPhone 12’ye çıkmayacaksa alabilirsiniz. iPhone 11’in XS’e kıyasla bir sürü artısı bulunmakta ve bu artılar basit artılar değil. Sadece ekran konusunda daha zayıf bir telefon ama diğer herşeyde üstün.

Oncelikle iyi bayramlar hepinize, şu an kullandigim telefon iPhone XS Max 64 GB ancak sarjindan ve isinmasindan dolayi satmak istiyorum. Satmak istedigimde de ortalama 10000 TL bir fiyata gidiyor, alacagım cihaz ise iPhone 11 64 GB onun fiyatiysa 14.000 TL. Simdi soruma geleyim, XS Max satıp ustune 4000 TL ekleyip, iPhone 11 almak mantikli mi? O kadarlik bir fiyat farki var mi, yoksa iPhone 11 elime geldigi zaman neden 4000 TL odedim der miyim?

iPhone 11 almanı tavsiye ederim. Tasarım ve ekran hariç XS Max'ten genel olarak daha iyi kalite sunan bir cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı