iPhone XS Pil Sağlığı Sorunu

• Konuyu başlatan nvzt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 12B
Bas bas bağırıyor millet iPhone almayın diye ama nafile, çekeceksiniz çilesini de.
Bağıranlar kim merak ettim kendimde sıfır ip8 plus aldım geçen hafta gayet memnunum 5 yıl öncesine kadar android kullanıyordum iphone daki stabil işleyişi bulamadım açıkçası, 3 sene 5s kullandım beni üzmedi lakin 3 sene bile kullanamıyorsun androidi mutlaka bir yerden sonra stabilize kayboluyor.

Apple , iphone veya andoroild ile alakası yok bu durumun. Doldor/Boşalt işlemi yani şarj döngüsü bataryaların ömürlerini en çok etkileyen etmenlerden biridir.

1 ayda 58 döngü varsa siz bu bataryayı 2 aylık gibi eskitmişsiniz demektir. Bir cihazı günde 1 den fazla şarj ediyorsanız onun ömrünü de birden fazlakez düşürüyorsunuz demektir, Bu marka farkeetmeksizin tüm teknolojik cihazlar için geçerlidir.

Kısacası , günde tek şarj ile daha uzun batarya sağlığı. Günde tek şarj için ise size uygun kapasiteye sahip bir cihaz almalısınız. Veya eskidikçe batarya değişimi yapmalısınız. Sizin 11 ay içinde bataryanızın değişmesi gerekecek.

Ş
Apple , iphone veya andoroild ile alakası yok bu durumun. Doldor/Boşalt işlemi yani şarj döngüsü bataryaların ömürlerini en çok etkileyen etmenlerden biridir.

1 ayda 58 döngü varsa siz bu bataryayı 2 aylık gibi eskitmişsiniz demektir. Bir cihazı günde 1 den fazla şarj ediyorsanız onun ömrünü de birden fazlakez düşürüyorsunuz demektir, Bu marka farkeetmeksizin tüm teknolojik cihazlar için geçerlidir.

Kısacası , günde tek şarj ile daha uzun batarya sağlığı. Günde tek şarj için ise size uygun kapasiteye sahip bir cihaz almalısınız. Veya eskidikçe batarya değişimi yapmalısınız. Sizin 11 ay içinde bataryanızın değişmesi gerekecek.
Şöyle bi yorum görmek sevindirdi aynen öyle dediğiniz gibi daha dikkatli olmak lazım

Bence pil sağlığı değerlerine hiç kontrol etme çünkü ne zaman İphone kullanan birileri pil sağlığını devamlı kontrol etse hızlı bir düşüş görüyorlar. Bu yüzden telefonu yine istediğin gibi kullan zaten kullanamıcaksanda niye bir telefona 1000 lerce lira veresin baktın sarj fazla hızlı tükenmeye veya yavaş dolmaya başlıyo o zaman kontrol edersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı