Çözüldü iPhone XS zil sesi kısılıyor

• Konuyu başlatan Kfl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
"Face ID ve Parola" ayarlarına girip, "Dikkat Farkındalığı Özellikleri" seçeneğini kapatırsanız düzeliyor diye hatırlıyorum. Yalnız, ses kısma özelliği sizin telefona baktığınızı gördüğü zaman aktif olması lazım. Aramayı gördüğünüz için sesini düşürüyor olmalı. Sizde farklı bir durum mu oluşuyor?

@Isaac N3wton O başka bir konu diye biliyorum ama yine de denesin. Onun asıl amacı kulaklık sesini azaltmayı engellemekti diye hatırlıyorum.
"Face ID ve Parola" ayarlarına girip, "Dikkat Farkındalığı Özellikleri" seçeneğini kapatırsanız düzeliyor diye hatırlıyorum. Yalnız, ses kısma özelliği sizin telefona baktığınızı gördüğü zaman aktif olması lazım. Aramayı gördüğünüz için sesini düşürüyor olmalı. Sizde farklı bir durum mu oluşuyor?

@Isaac N3wton O başka bir konu diye biliyorum ama yine de denesin. Onun asıl amacı kulaklık sesini azaltmayı engellemekti diye hatırlıyorum.

Çözüm
"Face ID ve parola" ayarlarına girip, "dikkat farkındalığı özellikleri" seçeneğini kapatırsanız düzeliyor diye hatırlıyorum. Yalnız, ses kısma özelliği sizin telefona baktığınızı gördüğü zaman aktif olması lazım. Aramayı gördüğünüz için sesini düşürüyor olmalı. Sizde farklı bir durum mu oluşuyor?

@Isaac N3wton o başka bir konu diye biliyorum ama yine de denesin. Onun asıl amacı kulaklık sesini azaltmayı engellemekti diye hatırlıyorum.

Dikkat farkındalığını kapatınca düzeldi sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun değil. Benim anladığım kadarıyla face id olan cihazda (diğer cihazlarda var mı bilmiyorum) telefon çaldığında, yüzünü görüp otomatik sesi kısıyor rahatsız etmemek için. Bende ilk başta şaşırmıştım sonradan fark ettim olayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı