IPhone'da "Arka Planda Uygulama Yenile" ayarı kapatılmalı mı?

Hocam bu arada kapalı ekran süresi neredeyse hiç artmıyor, kapalı ekran süresi neyi ölçüyor anlayamadım.

Kapalı ekran cihazı kullanmadığında ne kadar kapalı kaldığını gösterir ama bu ayar iOS 16'dan dolayı düzgün çalışmıyor. Yapman gereken olay gece 12 de yüzde yüzde telefonu eline alıp kullanmak. Ekran süresine ayarlar/pil/son 10 gün kısmında günler yazar. Sen atıyorum iPhone 12'yi perşembe günü 21:00 da yüzde yüz ile şarjdan çektin. 3 saat sonra son 10 gün kısmında cumanın verileri sıfırlanır. Son 10 gün kısmında en son kullandığın güne bakıyorsun.

Bu arada cihazi bu ayarlari yapmadan önce nasıl kullaniyorsan bu ayarlari yaptiktan sonra da öyle kullan.

Ekran süresini açın ölçüm daha doğru olur.

Ekran süresini açmak pili yiyor ve gerçek değerleri tam anlamıyla vermiyor. Gece 12 de bu testi yapmak bence daha mantıklı ama kendi bilir.

Son düzenleme:
Kapalı ekran cihazı kullanmadığında ne kadar kapalı kaldığını gösterir ama bu ayar iOS 16'dan dolayı düzgün çalışmıyor. Yapman gereken olay gece 12 de yüzde yüzde telefonu eline alıp kullanmak. Ekran süresine ayarlar/pil/son 10 gün kısmında günler yazar. Sen atıyorum iPhone 12'yi perşembe günü 21:00 da yüzde yüz ile şarjdan çektin. 3 saat sonra son 10 gün kısmında cumanın verileri sıfırlanır. Son 10 gün kısmında en son kullandığın güne bakıyorsun.

Ekran süresini açmak pili yiyor ve gerçek değerleri tam anlamıyla vermiyor. Gece 12 de bu testi yapmak bence daha mantıklı ama kendi bilir.
Biraz zahmetli iş olur bunu yapması ama konu sahibinin işi.

Merhaba, yaklaşık 1 haftadır iPhone 12 kullanıyorum ve pilim hızlı bitiyor. Bu ayarı kapatmalı mıyım?

Eki Görüntüle 1845544

Ayrıca pil için önemli tüyolarınız varsa alabilirim.

@Erenk1905

Pil konusunda verdiğim ayarlar işe yaradı mı? Bir de cihazda ısınma oluyorsa Ayarlar/erişebilirlik/ekran ve metin puntosu/Ekran beyaz dengesini yüzde 60 yaparak hem pilden tasarruf edip ısınmayı da minimum seviyeye indirebilirsin.

Pil konusunda verdiğim ayarlar işe yaradı mı? Bir de cihazda ısınma oluyorsa Ayarlar/erişebilirlik/ekran ve metin puntosu/Ekran beyaz dengesini yüzde 60 yaparak hem pilden tasarruf edip ısınmayı da minimum seviyeye indirebilirsin.

Hocam kesinlikle işe yaradı ancak iOS 16.5.1'den dolayı açık & kapalı ekran süresi sayacı buglu olduğu için net bir değer veremeyeceğim. Sorunsuz bir sürümde hard reset atacağım, ayarları yapmadan önceki ve sonraki ekran süremi paylaşırım. Isınmayı indirgemek için verdiğiniz tüyo içinde sağ olun, bakacağım.

iPhone 12 de yeterli pil performansı için: 1-True Tone kapalı olmalı. True Tone açık olduğunda sensör ortama göre sürekli renk değiştirdiği için pil tüketir. 2- uyandırmak için kaldırı kapat 3-otomatik kilidi 30sn yap. 4-arka planda uygulama yenileme kapalı olmalı. Açık olduğunda ciddi pil tüketimi olur. Kapattığındada bildirim sorunu yaşamazsın. 5-otomatik parlaklık kullan 6-saydamlığı azalt ve kontrastı artır gibi ayarları aktif et. 7-konum servislerini ya tamamen kapat ya da uygulamayı kullanırken olarak ayarla. 8-Siri ve aramada hey Siri'yi dinleyi kapat. Yan tuşa basıp Siri'ye komut verebilirsin. 9-koyu modu aktif et. Bu mod Safari hariç bütün uygulamalarda siyah tema kullanır. Bu da pikseller kapandığı için daha iyi pil ömrü sunar. Safari için darker uygulamasını App Store'dan yükleyip Safari'ye Dark mode ekleyebilirsin. 10-duvar kâğıdı bölümünden canlı olmayan bir tema yükleyip rengini siyah yapıp hem ana ekrana hem de menüye yapıştır.11-Ayarlar/Gizlilik ve Güvenlik/Analiz ve iyileştirmeler/iPhone analizini paylaşı kapat. 12- 11.maddedeki bölüme gidip Apple'ın sunduğu reklamları kapat. 13-bildirimler kısmından kullanmadığın uygulamaların bildirimlerini kapat.14-Ayarlar/Ses ve dokunuş/Klavye geri bildirimi/ ses ve dokunuş iki ayarıda kapat.15-Ayarlar/Apple kimliği/Ad,Telefon numarası, e-posta bölümüne girip duyurular, uygulama, müzik, TV gibi ayarları kapat.
Hocam titreşimi kapatmak işe yarar mı? Çok etki sağlamaz ise açık birakıyorum.

@Erenk1905 @Unspecified Person @EsatKa @Tesla Bobini

Telefon sep serin calisirken sadece Instagram'da bayagi sıcak calisiyor ve hizli pil tuketiyor. S20 FE ve 14 Pro kullanicilarindan da benzer seyler duymustum. Sizlerde durum nasıl?

Dün kullandığım 14 Pro'yu iOS 16.6 ya güncelledim. Şu aşamada eski sürümdeki gibi ekran beyaz dengesi kapalı iken Instagram dahil herhangi bir uygulamada aşırı ısınma yok. Pil tüketimide şu anda normal gözüksede sürümün indekslemesi bitmediği için 5 gün sonra ancak net bir yorum yapabilirim.

Dün kullandığım 14 Pro'yu iOS 16.6 ya güncelledim. Şu aşamada eski sürümdeki gibi ekran beyaz dengesi kapalı iken Instagram dahil herhangi bir uygulamada aşırı ısınma yok. Pil tüketimide şu anda normal gözüksede sürümün indekslemesi bitmediği için 5 gün sonra ancak net bir yorum yapabilirim.

Ben de yeni fark ettim. Yüklüyorum şu an iOS 16.6'yı.

Yeni konular

Geri
Yukarı