IPhone'da Kişisel Erişim Noktası'na bağlanılamıyor

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, son zamanlarda fark ettim bu durumu. Hücresel verimi paylaşmak istediğim zaman kimse ağıma bağlanamıyor. Ağıma hiç bağlanmamış birisi bile bağlanmaya çalıştığında şifre bile sormadan "bu ağ kullanılamıyor" yazısı çıkıyor. Bir iPad üzerinden de kendi ağıma bağlanmaya çalıştım, başka bir iPhone üzerinden de denedim ama sonuç yine aynı. Bu sorunu yaşayan var mı? Benimle ilgili bir şey mi acaba?

Şöyle bir örnek vereyim bugün gün içerisinde iki farklı iPhone'dan kendi ağıma bağlanmaya çalıştım. Birincisinde bir kaç sefer denedim ve olmadı. Yine "bu ağ kullanılamıyor" yazısı çıktı. Sonraki sefer deneme amaçlı başka bir telefondan denedim. İlk sefer olmadı ama sonraki deneyişimde oldu. Gerçekten bunu anlamadım bir oluyor, bir olmuyor.

Ayrıca bu sorun iPhone'da oluyor sanırım, Android bir telefondan bağlanmak istediğimde tek seferde bağlandı çok rahat bir şekilde.

Son düzenleme:
Merhaba, son zamanlarda fark ettim bu durumu. Hücresel verimi paylaşmak istediğim zaman kimse ağıma bağlanamıyor. Ağıma hiç bağlanmamış birisi bile bağlanmaya çalıştığında şifre bile sormadan "bu ağ kullanılamıyor" yazısı çıkıyor. Bir iPad üzerinden de kendi ağıma bağlanmaya çalıştım, başka bir iPhone üzerinden de denedim ama sonuç yine aynı. Bu sorunu yaşayan var mı? Benimle ilgili bir şey mi acaba?

Şöyle bir örnek vereyim bugün gün içerisinde iki farklı IPhone'dan kendi ağıma bağlanmaya çalıştım. Birincisinde birkaç sefer denedim ve olmadı. Yine "bu ağ kullanılamıyor" yazısı çıktı. Sonraki sefer deneme amaçlı başka bir telefondan denedim. İlk sefer olmadı ama sonraki deneyişimde oldu. Gerçekten bunu anlamadım bir oluyor, bir olmuyor.

Ayrıca bu sorun IPhone'da oluyor sanırım, Android bir telefondan bağlanmak istediğimde tek seferde bağlandı çok rahat bir şekilde.

Ben Windows PC de ağın şifresini değiştirdikten sonra yaşamıştım bağlantıyı kesip telkrar bağlandığımda çözülmüştü

iPhone kişisel erişim noktasının şifresini değiştirdim
Bunu yapmak aklıma gelmişti ama siz de dediğiniz için deneyeceğim. Umarım çözülür sorun.

Şifreyi değiştirdim, telefonun yazılımını da güncelledim fakat sorun çözülmedi. Bunlarla ilgisi yokmuş demek ki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı