IPS ekranda yanma olur mu?

emre_2280

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12500H
RTX 3050Ti 4 GB
1X8 GB DDR5 4800 MHZ RAM
144 HZ IPS Panel
HP Victus 16 - D1045NT
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Selam ekte ki fotoğrafı duvar kâğıdı olarak kullanıyordum ve Discord'a girdiğimde ekranda iz bıraktığını fark ettim. Sanki Discord şeffafmış gibi yazı görünüyordu. Duvar kâğıdını değiştirdikten sonra yazı yavaş yavaş kayboldu ve şu an çok az da olsa kalıntısı var gibi görüyorum. IPS ekranlarda bu tarz ekran yanması meydana gelir mi?
Duvar kâğıdı:
(Yanma yaptığı yer Linkin Park yazan yer)

Dosya Ekleri

• qgn9gedt38b41.jpg
    qgn9gedt38b41.jpg
    134,9 KB · Görüntüleme: 46
IPS ekranlarda olmaması lazım 🤔

Selam ekte ki fotoğrafı duvar kâğıdı olarak kullanıyordum ve Discord'a girdiğimde ekranda iz bıraktığını fark ettim. Sanki Discord şeffafmış gibi yazı görünüyordu. Duvar kâğıdını değiştirdikten sonra yazı yavaş yavaş kayboldu ve şu an çok az da olsa kalıntısı var gibi görüyorum. IPS ekranlarda bu tarz ekran yanması meydana gelir mi?
Duvar kâğıdı:
Deniyim bakıyım kendi masaüstümde.

Deniyim bakıyım kendi masaüstümde.
Ekran sorun var büyük ihtimalle bende öyle sorun çıkmadı.

Duvar kâğıdı:

Uzun süre aynı görüntü döndüğü zaman hemen hemen her monitörde bu sorun oluyor diye biliyorum. O yüzden aynı görüntünün uzun süre durmamasına dikkat edin.

Uzun süre aynı görüntü döndüğü zaman hemen hemen her monitörde bu sorun oluyor diye biliyorum. O yüzden aynı görüntünün uzun süre durmamasına dikkat edin.
Özellikle Samsung'un 2017-2019 arası çıkarttığı telefonlarda bu sıkıntı vardı ve biliyorum bu sorunu. Bundan sonra daha dikkat edeceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı