IPS mi VA mı?

Genel olarak sıralama IPS > VA > TN şeklinde fakat tamamen kullanıcının kendi yöneldiği oyun veya ihtiyaca göre seçilmeli. Size en yakın olan ayardaki paneli seçmeniz yararınıza olacaktır.

1664889425736.png

images.jpeg

Renkleri en iyi veren panel ips. VA panel ile aralarında ciddi bir fark yok oyun için çoğu kişi VA panel tercih ediyor çünkü genel olarak tepkime süreleri daha kısa. Rekabetçi oyunlar oynuyorsan VA hikayeli oyunlar oynuyorsan IPS tercih edebilirsin.

Eğer ayarları düşük olarak oynayacaksanız Fast IPS bile olsa yine de tercih etmem. Tamamen oynadığın oyuna da bağlı. Ben TN panel kullanıyorum mesela. Renkleri IPS'e göre daha kalitesiz olabilir ancak rekabetçi oyunlarda daha yüksek Hz sağladığı için memnunum. Koşulsuz şartsız IPS diyenler bir taraflarından atıyor.

Eğer ayarları düşük olarak oynayacaksanız Fast IPS bile olsa yine de tercih etmem. Tamamen oynadığın oyuna da bağlı. Ben TN panel kullanıyorum mesela. Renkleri IPS'e göre daha kalitesiz olabilir ancak rekabetçi oyunlarda daha yüksek Hz sağladığı için memnunum. Koşulsuz şartsız IPS diyenler bir taraflarından atıyor.
Hocam konuda gösterdiğim VA ekran monitörü önerir misiniz peki?

Aoc 27" 27G2SAE 1ms 165hz HDMI,DisplayPort FreeSync Gaming Monitör Konudaki monitörlere göre daha geçerli midir arkadaşlar fikirleriniz neler?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı