IPS monitör oyun performansı nasıl olur?

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Aklımda Philips 242V8A model 75 Hz, 4 ms, IPS panel monitör almak var. Renk kalitesi monitörde benim için önemli bu yüzden doğrudan TN paneli eledim. Genellike günlük işlerim için bilgisayarı kullanıyorum ama az da olsa oyun da oynarım. Oyun da oynarım dediğim can sıkıntısı giderme amacıyla ara sıra arkadaşlarımla PUBG Lite giriyorum. Başka rekabetçi bir oyun oynamıyorum ama PUBG Lite girdiğimde de monitörden kaynaklı ghosting, gecikme, takılma olmasın istiyorum. Bu yüzden bu IPS monitörün oyun performansı nasıldır? Gözle görülür gecikme veya takılma olur mu?

Not: Ekran kartım RX580. yani FreeSync kullanabilirim bu monitörde.

Ayrıca bu monitör alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geleceğe dönük olarak aşağıdaki incelemedeki monitörü öneririm. Hem IPS hem de özellikleri bakımından oldukça iyi, bütçeniz yeterse tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

280hz var Asus'un. FAST IPS. TN panellerden daha hızlı gecikme süresinde. Onu alabilirsin 3500 TL. 12 taksitle gayet uyguna alabilirsin nakit almana gerek yok.

Aklımda Philips 242V8A model 75 Hz, 4 ms, IPS panel monitör almak var. Renk kalitesi monitörde benim için önemli bu yüzden doğrudan TN paneli eledim. Genellike günlük işlerim için bilgisayarı kullanıyorum ama az da olsa oyun da oynarım. Oyun da oynarım dediğim can sıkıntısı giderme amacıyla ara sıra arkadaşlarımla PUBG Lite giriyorum. Başka rekabetçi bir oyun oynamıyorum ama PUBG Lite girdiğimde de monitörden kaynaklı ghosting, gecikme, takılma olmasın istiyorum. Bu yüzden bu IPS monitörün oyun performansı nasıldır? Gözle görülür gecikme veya takılma olur mu?

Not: Ekran kartım RX580. yani FreeSync kullanabilirim bu monitörde.

Ayrıca bu monitör alınır mı?

Bende IPS monitör kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim yan yana TN VA IPS koymadığın (daha öneden IPS görmediğini varsayıyorum) sürece o farkı anlayamazsın. VA ve TN panel kullanan arkadaşlarım benim IPS monitörü görünce tepkileri aynen şu şekilde "oha" oluyor. Filmlerde ve oyunlarda çok fark oluyor. Görsel olarak da grafikler daha canlı oluyor. Bu arada ASUS TUF Gaming VG249Q 144Hz 1ms IPS monitör kullanıyorum. Kesinlikle IPS monitör tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı