IPS panel monitör önerisi

Bütçe
5000
Peki Nvidia ekran kartlarında Freesync kullanma oluyor mu?
Hayır. Kullanamazsın.
Buna bak bunda G-sync de mevcut.

Hayır. Kullanamazsın.
Buna bak bunda G-sync de mevcut.

Bu rehbere göre

Lenovo Legion Y27-30 Monitör

Bu monitörü çalıştırabiliyor olmam gerekiyor ve monitörü beğendim açıkçası.

Model öneremeyeceğim.
Rekabetçi FPS oyuncusuysanız, Curved değilde Flat tercih etmenizi öneririm.
Yine RFPS oynuyorsanız 27 yerine 24" daha uygun olacaktır.
Bunun dışında 1ms MPRT pazarlama tuzağına düşmeyin, yeni nesil Fast IPS modeller mevcut.
Diğer modeller 4ms(GTG) olurken, yeni nesiller 1ms(GTG) tepkime süresi sunarlar.
Ekleme yapacağım kendi fikrimce;
24 inch 1080p alınmalı. Bana kalırsa 1ms gtg bir TN panel olmalı. IPS panel Asus almış kardeşim açıkcası renk var ama patlıyor renkler sanki ben ıps konusunun çok abartıldığını düşünüyorum. Akıcılık ve gecikme düşük olması için TN.

Ekleme yapacağım kendi fikrimce;
24 inch 1080p alınmalı. Bana kalırsa 1ms gtg bir TN panel olmalı. IPS panel Asus almış kardeşim açıkcası renk var ama patlıyor renkler sanki ben ıps konusunun çok abartıldığını düşünüyorum. Akıcılık ve gecikme düşük olması için TN.
Hocam özellikle 1ms(GTG) sunan bir IPS panel almasını belirttim zaten. Ayrıca arkadaş hikayeli oyunlar için diye belirtmiş, TN panele gerek yok. Ben rekabetçi de oynuyordur ara sıra diye Fast IPS önerdim.

Merhaba 3-5 bin TL aralığında IPS panel 144Hz veya üstü 1ms 24-27inç G-Sync monitör önerileriniz varsa bakmak isterim. İsteğim hikayeli oyunlarda güzel görüntü almak HDR vs olursa yanında güzel olur bu bütçeye göre. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba 3-5 bin TL aralığında IPS panel 144Hz veya üstü 1ms 24-27inç G-Sync monitör önerileriniz varsa bakmak isterim. İsteğim hikayeli oyunlarda güzel görüntü almak HDR vs olursa yanında güzel olur bu bütçeye göre. Şimdiden teşekkürler.
Alalı 2 gün oldu ve tek geçerim mükemmel ötesi bir şey bu monitör .

Dell 24,5" S2522HG Böyle bir monitör var düşünceleriniz nedir?

Hocam VA panel monitörde film falan izlemek çok zevkli siyahları çok güzel gösteriyor. Ayrıca oyunda oynayabilirsiniz ben IPS de kullanıyorum VA da. Bence VA daha güzel hem Oyunda'da tatmin ediyor filmde de. Ve ayrıca siyaha geceye yatkın hikayeli oyunlar oynarken falan mükemmel oluyor ki canlı renkli Oyunlarda'da tatmin ediyor. IPS siyahı gri gösterdiği için güzel olmuyor. Benim düşüncelerim bunlar karar sizin tabii ki de. Sağ olun iyi günler.

Geri
Yukarı