IPS panel ve 27" 2K monitör önerisi

Bütçe
3000
Ama 27GL83A-B de 1ms GtG'ye sahip nasıl oluyor hocam? Bence arkadaş için gayet yeterli tamamen oyun üzerine kurulu bir monitör almıyor sanıırm.
Bu arada benim attığım monitör incelemelerden excellent low input lag alırken sizin attığınız monitör sadece low input lag almış hocam.
Hocam onu farklı kişiler incelediği için yazdıkları farklı oluyor. Hemen hemen aynı input lag değerleri. 83A-B ayaklıkta, siyahlar ve kontrastta biraz daha önde. GN800-B gecikme süresinde ve gamut volume olarak biraz önde.

Hocam onu farklı kişiler incelediği için yazdıkları farklı oluyor. Hemen hemen aynı input lag değerleri. 83A-B ayaklıkta, siyahlar ve kontrastta biraz daha önde. GN800-B gecikme süresinde ve gamut volume olarak biraz önde.
İncelemeye baktım da hocam fiyat/performans olarak GN800-B alınmalı. Sırf pivot özelliği ve az buçuk kontrast farkı için 400-450 TL vermek anlamsız olur.
Arkadaş GN800-B'den şaşmasın. Teşekkür ediyorum bu arada verdiğiniz bilgilerden dolayı.

Bence bu ürün alınabilir. Sonuçta Philips ve boyut olarak avantajı var.
Sonuçta Philips ne hocam Philips mi monitörlerin kralı? LG, Dell, BenQ ve HP varken Philips kim? Ayrıca bilgi sahibi değilseniz lütfen arkadaşı çöp monitörlere yönlendirmeyin. Attığınız monitör VA panel, 75Hz, 3200 TL olmasına rağmen parlaklığı 250 candela, tepkime süresi ise aşırı zayıf. Tek özelliği 32 inç olması.

İncelemeye baktım da hocam fiyat/performans olarak GN800-B alınmalı. Sırf pivot özelliği ve az buçuk kontrast farkı için 400-450 TL vermek anlamsız olur.
Arkadaş GN800-B'den şaşmasın. Teşekkür ediyorum bu arada verdiğiniz bilgilerden dolayı.
Hocam GL83A-B LG panel, GN800-B BOE panel kullanıyormuş. GN800-B' de sanırım kısıtlı bi' local dimming varmış. GL serisi HDR olarak daha iyi sanırım.
Hocam GL83A-B LG panel, GN800-B BOE panel kullanıyormuş.
@LaMorte hocam daha iyi bilir.
GN800-B' de sanırım kısıtlı bi' local dimming varmış. GL serisi HDR olarak daha iyi sanırım.
Bunları Reddit' te araştırdım.
Acaba bunun sorunları kronik miydi düzelmiş miydi sonradan? Çünkü bu baya başarılı bi' monitör.
Galiba 143 Hz' de kullanıp Adaptive Sync kapatınca düzeliyordu.

Sonuçta Philips ne hocam Philips mi monitörlerin kralı? LG, Dell, BenQ ve HP varken Philips kim? Ayrıca bilgi sahibi değilseniz lütfen arkadaşı çöp monitörlere yönlendirmeyin. Attığınız monitör VA panel, 75Hz, 3200 TL olmasına rağmen parlaklığı 250 candela, tepkime süresi ise aşırı zayıf. Tek özelliği 32 inç olması.

Üslubunuz hoş değil. Philips monitör ve TV konusunda kendini ispatlamış bir marka. Saydığınız her markayı kullandım 20 yıllık süreçte. LG en çabuk bozulan marka ve yine en mat/soluk görüntü veren markadır. Elektrik devreleri ve transistörleri kaliteli değil, japon kapasitör inatla kullanmıyorlar. HP monitör konusunda uzman bir marka değil, teknik destek olarak çok iyi mesela. Dell keza öyle. BenQ ise teknik servis ve garanti konusunda yine çok iyi değil. Burada marka fanatikliği veya marka savunması yapmadığımı özellikle belirtmek isterim. Her marka ve modelin, ihtiyaçları karşılamaya göre iyi/kötü özellikleri olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı