IPS, TN, VA panel arasında ki görüntü farkı çok mu belli olur?

Kullanım amacına göre değişir lakin film izlemiyorsanız, çokça rekabetçi oyun oynamıyorsanız şahsen VA ve TN panel almanızı önermem. Gerçek 8 bit ve min 300 nit parlaklıklı IPS alıp gözlerinizi bayram ettirebilirsiniz.

IPS > VA > TN. Genel sıralama bu. Soldan sağa alabildiğinin en iyisini almaya çalışmak en doğrusu.
Kime göre neye göre? En iyisi IPS ise neden çoğu üst seviye oyuncu TN panel kullanıyor?

Çok açık bir cevap olmuş, renklendirme konusunda sıralama doğru ancak gecikme vs. olarak detaylandırılırsa TN daha iyi. Arkadaşın amacına bağlı anlayacağınız.

Kime göre neye göre? En iyisi IPS ise neden çoğu üst seviye oyuncu TN panel kullanıyor?

Çok açık bir cevap olmuş, renklendirme konusunda sıralama doğru ancak gecikme vs. olarak detaylandırılırsa TN daha iyi. Arkadaşın amacına bağlı anlayacağınız.
İstisnaları bildiğim için genel sıralama dedim zaten. Çoğu üst seviye oyuncu dediğin sınıf bir genellemeye değil, özel duruma giriyor. Bunlar belirtildiğinde ona göre öneriler yapılıyor.

Ama birkaç saat oyun, birkaç saat film dizi, birkaç saat iş ve internette takılmak için kullanılan bilgisayarda tercih sıralaması saydığım gibi oluyor çoğu zaman. Bu benim şahsi düşüncem ve tecrübe ettiğime göre çoğu kişinin tercih sıralaması da bu şekilde, bir kural var demedim zaten.

Geri
Yukarı