VA panel ve IPS panel arasında çok fark olur mu?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Monitör alıyordum, normalde 24G2SPU/BK modelini alacaktık, ancak babam yanlışlıkla karıştırmış ve 24G2SAE-BK modelini almış. Birisi VA panel birisi IPS panel, tanıdığım birisi IPS panel kenarlardan vs. bakılınca daha iyi gözükmesini sağlıyor dedi, VA panel yenileme hızı ve kontrast olarak çok daha iyi dedi, zaten ben dümdüz ekrana bakacağım için ve yenileme hızının düzgün olmasını istediğim için VA panel daha iyi olur dedi. Ancak yine de sorayım size, kargoya verildi şu anda, iptal edersem uzun bir süre para iadesi beklemek durumunda kalacağım.

Screenshot_2023-09-14-17-25-56-70_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-09-14-17-26-12-80_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Monitör alıyordum, normalde 24G2SPU/BK modelini alacaktık, ancak babam yanlışlıkla karıştırmış ve 24G2SAE-BK modelini almış. Birisi VA panel birisi IPS panel, tanıdığım birisi IPS panel kenarlardan vs. bakılınca daha iyi gözükmesini sağlıyor dedi, VA panel yenileme hızı ve kontrast olarak çok daha iyi dedi, zaten ben dümdüz ekrana bakacağım için ve yenileme hızının düzgün olmasını istediğim için VA panel daha iyi olur dedi. Ancak yine de sorayım size, kargoya verildi şu anda, iptal edersem uzun bir süre para iadesi beklemek durumunda kalacağım.

Eki Görüntüle 1943782

Eki Görüntüle 1943781

VA'nin iyi olduğu konu kontrast ve siyah başarımı. Bunun dışında IPS panel her konuda daha iyi. Soruna gelecek olursak evet siparişi iptal etmelisin ve IPS panel tercih etmelisin.

Eki Görüntüle 1943782

Eki Görüntüle 1943781

Gosting olabilir.

O VA panelde hızlı bir şeyler oynayayım dersen zehir olur, black smearing ve ghosting diye yutupta aratabilirsin.
VA'nin iyi olduğu konu kontrast ve siyah başarımı. Bunun dışında IPS panel her konuda daha iyi. Soruna gelecek olursak evet siparişi iptal etmelisin ve IPS panel tercih etmelisin.
Babam inanmıyor dediğinize pek :) kafayı yiyeceğim bende ama ne yapabilirimki..

IPS panel öneririm hocam.
Bende biliyorum, ancak babam aldım artık diyor, iade işleri ile uğraşmak istemiyor..

Yenileme hızı konusunu bilmem de VA panelde alacağın yüksek yenileme hızı bir şey ifade etmez. Panel, eski görüntüyü kaldırırken pingli çalışıyor.

O VA panelde hızlı bir şeyler oynayayım dersen zehir olur, Black smearing ve ghosting diye yutupta aratabilirsin.

Hocam, sanırım iade etmeyecek babam, bu model sıkıntı yaşatır mı bana? Kargoya verildi bile, hikaye oyunları ve rekabetçi oyunlar oynayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı