VA panel ve IPS panel arasında çok fark olur mu?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Monitör alıyordum, normalde 24G2SPU/BK modelini alacaktık, ancak babam yanlışlıkla karıştırmış ve 24G2SAE-BK modelini almış. Birisi VA panel birisi IPS panel, tanıdığım birisi IPS panel kenarlardan vs. bakılınca daha iyi gözükmesini sağlıyor dedi, VA panel yenileme hızı ve kontrast olarak çok daha iyi dedi, zaten ben dümdüz ekrana bakacağım için ve yenileme hızının düzgün olmasını istediğim için VA panel daha iyi olur dedi. Ancak yine de sorayım size, kargoya verildi şu anda, iptal edersem uzun bir süre para iadesi beklemek durumunda kalacağım.

Screenshot_2023-09-14-17-25-56-70_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-09-14-17-26-12-80_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Bende biliyorum, ancak babam aldım artık diyor, iade işleri ile uğraşmak istemiyor..

Hocam, sanırım iade etmeyecek babam, bu model sıkıntı yaşatır mı bana? Kargoya verildi bile, hikaye oyunları ve rekabetçi oyunlar oynayacağım.
Değiştirsen iyi olur tabi de babanı üzmeye değmez ben senelerce VA panelde oynadım boşver iadeyi o zaman.

Değiştirsen iyi olur tabii de babanı üzmeye değmez ben senelerce VA panelde oynadım boş ver iadeyi o zaman.

Tamam hocam, babamı hiç zorlamayım en iyisi, zaten 2 yıl garantisi var. En kötü satarım IPS alırım.

Bende biliyorum, ancak babam aldım artık diyor, iade işleri ile uğraşmak istemiyor..

Hocam, sanırım iade etmeyecek babam, bu model sıkıntı yaşatır mı bana? Kargoya verildi bile, hikaye oyunları ve rekabetçi oyunlar oynayacağım.
Hocam babanıza verdiğimiz paraya değmez diyin hem iade işlemi öyle saç yolduracak bir işlem değil ki? Ama baktınız onun inadı sizinkine üstün geliyor bırakın hocam kalp kırmaya değmez. Ama bence uygun bir dille anlatır isen iade eder diye düşünüyorum.

FPS oyunlarını bir oynarsınız iki oynarsınız üçüncüye silersiniz.
Kargoyu teslim almayın, 3 gün sonra iade olacak zaten.
Neden silerim? O kadar fark yaparmı?

Hocam babanıza verdiğimiz paraya değmez diyin hem iade işlemi öyle saç yolduracak bir işlem değil ki? Ama baktınız onun inadı sizinkine üstün geliyor bırakın hocam kalp kırmaya değmez. Ama bence uygun bir dille anlatır isen iade eder diye düşünüyorum.
Bir deneyeceğim.

Neden peki hocam? Ne fark olacak IPS ile VA arasında. O kadar kötümü VA panel?
Yenileme süresi yüksek olduğundan bakış açına gelen düşmanı görmen ve gideni görmen arasında bekleme süresi ve arkada kalan izler oluyor. Şunun gibi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G24F-2 kullanıyorum. SS IPS gayet iyi, özellikle renk olarak.

Geri
Yukarı