Çözüldü IPS, VA ve TN panel farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm

Bunu okuyun derim.
Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi IPS, VA ve TN panelleri arasındaki farklar nedir? Hangisi iyi?
En iyisi IPS panel.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarda ne yaptığına bağlı Photoshop film video tarzı işler için IPS önerilir renkleri daha doğru gösterir TN panel ise diğer ikisine göre daha düşük gecikme hızına sahip fakat renklerin doğruluğu IPS ve VA panele göre daha düşük seviyede olur VA panel ise ikisinin arası diye biliyorum.

IPS görüntüleri/renkleri gerçeğe en yakın şekilde verir, TN panel benim içim = ATM ekranı, VA panel ise genel olarak FPS oyuncuları için tercih ediliyor, anlık hareketlerde daha iyi görüntü veriyor.

Bunu okuyun derim.

Çözüm
VA panel kavisli olduğu için sağdaki soldaki rakip görüp tepki vermek daha kolay oluyor Warzone bayağı fark ediyor Samsung 24inç curve monitör kullanıyorum şu an.

Dostum yanlış mı anladım bilmiyorum ama kavis özelliği VA panele özgü bir şey değil TN ve IPS panellerinde kavisli modelleri bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı