VA mı IPS mi TN mi?

Hocam şu modele bakabilirsiniz :
ghosting ve titreme var demişler yotrumlarda ayrıca technopatta pek memnun olan yok

VA Ghosting çok Renkler TN & IPS arası
TN Ghosting az renkler kötü
IPS Ghosting neredeyse yok Renkler iyi
Tercih sizin

IPS

Dostum Paranı biraz daha biriktirme şansın varsa Aoc 25G3ZM/BK modeline bakabilirsin. Almayı düşünüyorum VA panel fakat renkleri VA ya göre iyi ve gtg ve mprt süreleri süper süreler. Emin olduğum bir şeyi önermek istedim bütçeni aşııyor kusura bakma.

Dostum paranı biraz daha biriktirme şansın varsa AOC 25G3ZM/BK modeline bakabilirsin. Almayı düşünüyorum VA panel fakat renkleri VA ya göre iyi ve GtG ve MPRT süreleri süper süreler. Emin olduğum bir şeyi önermek istedim bütçeni aşııyor kusura bakma.

Paramı bayağı biriktirdim artık son 2 yıl oldu o zaman dandik monitör alıp şu an satsaydım kara geçecektim enflasyon bitirdi artık beklemek istemiyorum.

VA panel çekilecek çile değil. TN panel çok profesyonel oynamadığınız sürece pek gerekli değil. IPS alın en iyisi.

VA tavsiye etmem. Kavisli de almayın. Son teknoloji TN veya IPS alın.

TN'ye ATM ekranı diyorlar.

Kod:
 IPS görüntüleri/renkleri gerçeğe en yakın şekilde verir, TN panel benim içim = ATM ekranı, VA panel ise genel olarak FPS oyuncuları için tercih ediliyor, anlık hareketlerde daha iyi görüntü veriyor(ALINITIM DOĞRUMUDUR?).

TN'ye ATM ekranı diyorlar.

Kod:
 IPS görüntüleri/renkleri gerçeğe en yakın şekilde verir, TN panel benim içim = ATM ekranı, VA panel ise genel olarak FPS oyuncuları için tercih ediliyor, anlık hareketlerde daha iyi görüntü veriyor(ALINITIM DOĞRUMUDUR?).

Peki bu alınır mı? hepsiburada

Bu ghosting olayı falan tam olarak nasıl söyler misiniz? Bilgi sahibi değilim öğrenmek istiyorum.

Geri
Yukarı