IPS ve G-SYNC'li monitör tavsiyesi

Neki'nin önerdiği monitör G-Sync Compatible, GTX 980 Ti ile bu özellik kullanılamaz.

@ekin asilsoy hevesini kırmak gibi olmasın fakat son yıllarda çıkan monitörlerin çok büyük bir kısmı G-Sync Compatible olarak çıktılar. Sade G-Sync olarak çıkanını uzun zamandır görmüyorum. Bir tek G-Sync Ultimate olarak çıkanlar var fakat onlar da çok üst ve pahalı düzey monitörler.

Ayrıca teknoloji mağazası çalışanlarına da kesinlikle güvenmeyin. Hem cahiller hem de inanılmaz yalancı insanlar. En kötü ürünü en yüksek fiyata satmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Bunu göremedim ben listede.
Neki'nin önerdiği monitör G-Sync compatible, GTX 980 Ti ile bu özellik kullanılamaz.

@ekin asilsoy hevesini kırmak gibi olmasın fakat son yıllarda çıkan monitörlerin çok büyük bir kısmı G-Sync compatible olarak çıktılar. Sade G-Sync olarak çıkanını uzun zamandır görmüyorum. Bir tek G-Sync Ultimate olarak çıkanlar var fakat onlar da çok üst ve pahalı düzey monitörler.

Ayrıca teknoloji mağazası çalışanlarına da kesinlikle güvenmeyin. Hem cahiller hem de inanılmaz yalancı insanlar. En kötü ürünü en yüksek fiyata satmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Gerçekten dediğin gibi G-SYNC'li IPS olan monitör bulmak çok zor şu an yani.
Ya mesela çalışanların hepsi cahil, bilgisiz olmuyor. Dün MediaMarkt'a sorduğum adam G-SYNC alacaksan IPS panel al dedi TN panel alma paranı gene boşa çöpe atmış olursun dedi yani.

Mesela bu monitör o listede yok ama G-SYNC compatible olduğunu yazıyor sayfada yani.

Gerçekten dediğin gibi G-Sync'li IPS olan monitör bulmak çok zor şu an yani.
G-Sync için monitörün içine ayrı bir bileşen ekleniyordu bu da monitör fiyatını yaklaşık 200$ arttırıyordu. AMD ve VESA ortaklaşa çalışıp G-Sync'in yaptığını donanıma gerek kalmadan yazılımla ücretsiz yapan FreeSync'i çıkartınca G-Sync monitörler tercih edilmedi doğal olarak. NVIDIA da daha fazla direnmek yerine FreeSync monitörlere de destek getirdi, bu da G-Sync Compatible adı altında oldu. NVIDIA bu desteği getirdiğinden beri donanımsal G-Sync'li monitör çıktığını görmedim.

G-Sync için monitörün içine ayrı bir bileşen ekleniyordu bu da monitör fiyatını yaklaşık 200$ arttırıyordu. AMD ve vesa ortaklaşa çalışıp G-SYNC'in yaptığını donanıma gerek kalmadan yazılımla ücretsiz yapan FreeSync'i çıkartınca G-Sync monitörler tercih edilmedi doğal olarak. NVIDIA'da daha fazla direnmek yerine FreeSync monitörlere de destek getirdi, bu da G-Sync compatible adı altında oldu. NVIDIA bu desteği getirdiğinden beri donanımsal G-SYNC'li monitör çıktığını görmedim.

Evet şu anda sadece G-SYNC'li monitörlerde genelde TN panel yani IPS panelliler yok olanlarda çok pahalı.

Bunu göremedim ben listede.

Gerçekten dediğin gibi G-Sync'li IPS olan monitör bulmak çok zor şu an yani.
Ya mesela çalışanların hepsi cahil, bilgisiz olmuyor. Dün MediaMarkt'a sorduğum adam G-Sync alacaksan IPS panel al dedi TN panel alma paranı gene boşa çöpe atmış olursun dedi yani.

Mesela bu monitör o listede yok ama G-Sync compatible olduğunu yazıyor sayfada yani.

Bence illa G-Sync istiyorsan ekran kartini degistir. Ama o ekran karti bayağı guclu ben illede G-Sync aramazdim.

Bence illa G-Sync istiyorsan ekran kartini degistir. Ama o ekran karti bayağı guclu ben illede G-Sync aramazdim.

Ya işte hem ekran kartı hem monitör masrafı olsun istemiyorum yani.
Ya G-SYNC istememin sebebi yani oyunlar tırtıklı kenarlar oluyor, dokular titriyor hep. G-SYNC olursa onlar geçer diye düşünüyorum ya da yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Belki de monitörle alakalı birşeydir.

Yeni konular

Geri
Yukarı