Iris Xe dahili ekran kartı 128 MB gözüküyor

BLODCONY09

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kısa süre önce Huawei D15 aldım. Iris Xe ekran kartı var ama kartın gücü 4 GB olmasına rağmen yalnızca 128 MB'nın kulanıldığını gösteriyor. Bununla ilgili bir forumda şöyle bir şey okudum. "kartın gücü 128 MB ama bazı oyunlarda 4 GB'a kadar çıkabilir ve 4 GB'a çıkarken ki o gücü RAM'dan alır." bu bilgi gerçekten doğru mu? Herhangi bir oyun oynamam durumunda 8 GB RAM'ım olduğu için ve bunun 4 GB kısmını ekran kartı mı alacak? Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kartın gücü 128 MB ama bazı oyunlarda 4 GB'a kadar çıkabilir ve 4 GB'a çıkarken ki o gücü RAM'dan alır.
Doğru.
Herhangi bir oyun oynamam durumunda 8 GB RAM'ım olduğu için ve bunun 4 GB kısmını ekran kartı mı alacak? Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hayır almayacak, ekran kartı ihtiyacı olduğunda 4 GB'a kadar belleğinden kullanır demek istemiş, kaçırmışsın orayı. İhtiyacı yoksa durduk yere neden kullansın?

Boştaki kullanımda çok fazla ekran kartı ihtiyacı doğuran işlemler yapmazsan olduğu gibi kalır.

Doğru.

Hayır almayacak, ekran kartı ihtiyacı olduğunda 4 GB'a kadar belleğinden kullanır demek istemiş, kaçırmışsın orayı. İhtiyacı yoksa durduk yere neden kullansın?

Boştaki kullanımda çok fazla ekran kartı ihtiyacı doğuran işlemler yapmazsan olduğu gibi kalır.
Hocam size şöyle bir soru daha sorsam. Bilgisayarımda Fifa 22 oynamak istiyorum. Ama 8 Gb ram ve 2 Gb lık ekran kartı gerektiriyor. Yani ekran kartı Ramdan bellek alamyacaksa. Fifa 22 oynayabilir miyim ? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Yani ekran kartı RAM'dan bellek alamyacaksa. FIFA 22 oynayabilir miyim?
Dediğin şeyi anlamadım, ekran kartı ihtiyacı olursa RAM'den kullanacak zaten. Oyun esnasında da kullanır yani.

Ben 8 GB RAM ve 1050 Ti ile FIFA22 oynamış biri olarak söylüyorum neredeyse oyundan hiç zevk almamıştım. Sen zevk alarak oynayabiliyorsan şükret.

Dediğin şeyi anlamadım, ekran kartı ihtiyacı olursa RAM'den kullanacak zaten. Oyun esnasında da kullanır yani.

Ben 8 GB RAM ve 1050 Ti ile FIFA22 oynamış biri olarak söylüyorum neredeyse oyundan hiç zevk almamıştım. Sen zevk alarak oynayabiliyorsan şükret.
Hocam şunu diyorum kart 128 mb ram 8 gb eğer ekran kartı atıyorum 2 gb ram kullanırsa ram 6 ya iner mi ? yoksa kart 2 ye çıkarsa ram 8 de mi kalır. eğer böyle bir şey olursa oyunu indirmicem. Ona göre fikrinizi alayım dedim

Hocam şunu diyorum kart 128 MB RAM 8 GB eğer ekran kartı atıyorum 2 GB RAM kullanırsa RAM 6 ya iner mi? Yoksa kart 2'ye çıkarsa RAM 8 de mi kalır? Eğer böyle bir şey olursa oyunu indirmeyeceğim. Ona göre fikrinizi alayım dedim

RAM miktarını azaltmaz, oyun esnasında RAM kullanırsa sistemin geri kalanındaki RAM miktarını kısıtlar sadece.

Geri
Yukarı