Irk testleri yalan mı?

Elbette ırk söyleminin bilimsel bir gerçekliği yok. Bilimsel ve biyolojik olarak ırk diye bir şey yoktur. Bu tabirler siyasi tabirlerdir. Belli coğrafyalara ait, belli fiziksel özellikleri taşıyan insanlar farklı ırktan birileri gibi lanse ediliyor bunlar doğru tanimlamalar değil.

Gündüz fenerleri bile rahatsız olmazken öyle mi? Irklar yüzünden milyonlarca insan öldü neyden bahsediyorsun sen. Irklar bilimsel olarak da yoktur nokta. Art niyetli bir durum da yok, alakasiz alakasiz yorumlar yapmayin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sadece bu yeter.

İlk defa duymuş olmanız sizin yetersizliğiniz. Araştırma yapan biri olsanız duyardınız.
Tamam siz söyleyin işte. Çağrı Mert Bakırcı gayet güzel açıklamış. Kaynakları da koymuş.

Bilgisayar bilimcisiyim ben. Sizin bilginiz varsa dinlerim.
Attığım yazıyı okumadığınızı düşünüyorum. Ben yazınızı okudum. Binlerce yıl öncesinden bahsediliyor.

Evrim ağacındaki yazıda:

"Evet, türümüz tarihinde zaman zaman ırkların oluştuğu, yani izolasyonun meydana geldiği dönemler bulunsa da, günümüzde bu tür izolasyonlara rastlamamaktayız. Günümüzdeki çeşitliliğin sebebi, geçmişteki izolasyon ve ırklaşma sürecidir; ne var ki 20. yüzyılın başlarından itibaren bu izolasyonlar neredeysetamamen ortadan kalkmış, biyoloji dahilinde, insanlar için kullanılan "ırk" kavramı sadece geçmişte meydana gelen genetik ayrışmayı (ki bu çok ufak bir miktardır) ifade etmek amacıyla kullanılmayı sürdürmektedir."

Yazmaktadır.

Son düzenleme:
Irk mırk tırt
Bu konu 2023'e kadar sürer.
Önemli olan Ülkemizin kalkınması bence.
Zaten ırkçılık yüzünden bu kadar insan ölmüşken lütfen ırk vardır,
ırk yoktur, yok Hz.Adem, yok Hz.Havva diye tartışmayalım.
Hem zaten burada karşı kişiye vereceğiniz her yanıt onun düşüncesini etkiliyebilir.
Bu yüzden bu forum köşelerinde tartışacağınıza bir din adamına sormak en doğrusu.
Benim düşüncem ise ırkın insanlar başkalarını aşağılamak , kendilerini yüceltmek için yaptığı bir yalan olduğu.

Bir yanlışım varsa özür dilerim. :)

Geri
Yukarı