İrlanda'da iş sahibini ofisine fare bırakarak 3000€ zarara uğratan kişi, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Bu garip olay İrlanda'da yaşanıyor, İrlanda'da iş sahibinin ofisine fare bırakarak 3000€ zarara uğratan kişi, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ofisin ilaçlanması vs. şeyler işverene 3000€'ya patladı.

İşveren sonucunda dava açtı, zarara uğrattığı gerekçesiyle mahkeme işvereni haklı buldu, işçiyi 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Açıkçası bu tarz olay beni şaşırttı diyebilirim, sinirlendiği için fare bırakanı da ilk kez görüyorum. Onun dışında ne olursa olsun sinirlerimize hakim olmamız gerekmekte, aralarında geçen meseleyi de pek bilmediğim için yorum yapamıyorum. Ancak zarara zararla kesinlikle karşılık verilmez, işçinin hakkını falan mı vermedi onu da bilemiyorum. Ancak ona kızarak da böyle bir eylemde de bulunmuş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İrlanda işte mirim, demokrasi desen yok. Adalet, hukuk desen yok. Nedir yani bir fare bırakmışsa dükkanına değil mi? Altı ay ceza vermişler bak bak bak. Bizim burada karısı öldüren namus cinayeti diye ceza almıyor. Oh mis!

Geri
Yukarı