IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Denko34

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum ve gecen hafta kendime ilk bilgisayarımı topladım topladığım günden beri ise sürekli BSoD almaktayım.
Farklı farklı kodlarla almaktaydım memtest ve windows formatları denedim bütün sürücüleri güncellemeyi de denedim. Hiç anlamadığım konu ise mavi ekranı 4-5 saat oyun oynayıp bilgisayarı zorladığımda hiç almıyorum ama başka uygulamaları veya browserları bir süre kullanınca BSoD veriyor bazen ise bilgisayarı hiç kullanmayınca da veriyor.

Ryzen 5 3600
Msi 1660 Super Gaming X
2x8Gb Corsair Vengeance rgb Pro
480Gb Crucial BX500
Gigabyte B450m s2h
Thermaltake Smart BX1 650W

Lütfen birisi beni kurtarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğim görselde ki dikdörtgen şekline aldığım yeri bizle paylaşın.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-23 170600.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-23 170600.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 41
Son minidumplara göre.

Artık RAM testi isteyeceğim.

Memtest86 testi yapın. XMP kapalı olsun. 2 RAM 2 test yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar diyorum ama ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur. Bir faydası olabilir.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim sürücüyü indir.

"DISM" rehberini uygulayın tekrar.

XMP kapatılıp kullanılmaya devam edildi.
Memtest86 iki RAM'a tek tek yapıldı, hiçbir şey çıkmadı.
Ekran kartı sürücüsü tekrar DDU ile silinip güncel sürücü indirildi.
DISM uygulandı, hiçbir şey çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 ile rehberde belirtilen şekilde rapor oluşturup paylaşın. Ayrıca OCCT ile sisteminizi tek tek test edin.

AIDA64 Rapor Oluşturma

Test amaçlı 1 gün kadar ağ kartınızın sürücüsünü tamamen kaldırıp o şekilde boşta kullanabilir misiniz? İnternete erişiminiz olmadan, ağ kartı sürücünüz yüklü olmadan bir kullanın bakalım.

Ek olarak sisteminizde hangi Anti-Virüs yazılımını kullanıyorsunuz?

Hiç bir Anti-Virüs yazılımı yüklemedim sanırsam Windows'un kendi Anti-Virüs yazılımını kullanıyorum.
Rapordan bir şey çıkmaz ise Pazar günü ağ kartı sürücüsünü kaldırıp kullanmaya çalışırım.
OCCT kullanarak tek tek test ettim. Bütün testleri beşer dakika yürüttüm, hata vermedi.

Son düzenleme:
457.51’i kurdum.
Ağ bağlaştırıcıyı kaldırıp bilgisayarı kullandım ayrıca LAN kablosunu çıkarıp kullandım, her ikisinde de hata almaya devam ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı