Çözüldü İş Bankası kredi kartı nasıl iptal edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
İş Bankası kredi kartını iptal etmek istiyorum. İptal için müşteri hizmetlerini aradım, iptal edeceklerini belirttiler ancak hâlâ uygulamada kredi kartı gözüküyor. Bir sorun olur mu? @Tim. İptal işlemi olmuş mudur?

Çözüm
Şubeye gitseniz bile daha kolay diye muhtemelen aramanızı isteyecekler. 0850 724 0 724 üzerinden bağlanıp iptal talebi oluşturmanız gerekiyor. Size 7 gün içerisinde iptal edileceğini söylerler. Basım aşamasında olan kartı doğrudan iptal edebiliyorlar. Kart, tamamen iptal edilene kadar kullanılabilir durumda.
Merhabalar,
Geri dönüş yapayım konuya. Dediğiniz gibi aradım, sorularını cevapladım. Öncelikle kartı neden iptal ettirmek istiyorsunuz falan falan diye sordular, olanı biteni anlattım. Kullanmayacağımı falan belirttim, kullanmazsanız kenarda dursun :D İlerleyen zamanlarda lazım olur, ilerleyen zamanlardaki kredi kartı başvurularınızı olumsuz olarak değerlendirilebilir, genç adamsınız falan dedi. Genç dediği de 27 yaşındayım :D "Efendim kullanmak istemiyorum, kullanmayacağım lütfen iptal işlemini yapın" dedim. Bir de maksimum para mıdır nedir ondan teklif etti. 110 TL maksimum para tanımlayalım, kartı iptal etmekten vazgeçin dedi.

Ben de tekrardan kullanmayacağımı belirterekten lütfen iptal işlemini yapın dedim. Verecekleri maksimum parayı kibarca reddettim. Biraz daha ısrar ettiler falan sonra baktılar olmuyor. Kart iptal işlemini yaptılar, uygulamada gözükür mü falan diye sordum. Uygulamada gözükmeyeceğini, gözükse de dikkate almayın falan diye belirttiler. Şimdi uygulamaya baktım, kredi kartı bilgileri gözükmüyor. @Tim sen nasıl bir adamsın yahu :D ❤️ Tekrardan teşekkürler yardımın için ve bu konuya yardım eden etmeyen herkese teşekkürler.

O kadar yardımcı oldunuz, konuya geri dönüş yapmamak da olmazdı. İptal için başvurduğunuzda başta çok ısrar ediyorlar iptal etmeyin falan falan diye. Fırsatlar da sunuyorlar da böyle şeylere çok inanmayın. İptal etmek istiyorsanız lafınızı ısrarla yineleyin ve kartınızı iptal ettirin. Tekrardan herkese teşekkürler. Sorunum çözülmüştür.

Şu an uygulamada baktığımda "Belirlemiş olduğunuz kredi kartı bilgileri güncellenmiştir" şeklinde bir ibare bulunuyor. Limit vs hiçbir şey gözükmüyor, iptal işlemi sanırsam olmuş. Yahu altı üstü bir kart iptal ettireceğiz, onda bile zorluk çıkarıyorlar yahu.

1653985599169.png

İnternet uygulamasından baktığımda da bu şekilde gözüküyor. @tugoli sayın hocam dediğiniz gibi maksimum para mıdır nedir ondan da teklif ettiler bana :D

Son düzenleme:
Muhtemelen gelen İş Bankası kartını zaten kampanyalar dışında kullanmayacağım. İlerleyen zamanlarda kredi kartı başvurusunu yapar mıyım bilmiyorum ama şu anlık gerek yok. Başvursam bile düzenli ödeme yapan müşteriye ve geliri yerinde olan birisine kim hayır der ki? :D Yanlış mıyım? @Tim

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Güzel teklif bak keşke alsaydın ! :D
Hocam İş Bankası o konuda insanı deli ediyor. Bende iptal ettirene kadar artık o müşteri temsilcisine neler söyledim bilmiyorum ki açık açık tehdit bile ettiler birdaha bankamızdan kredi kartı alamazsınız diye :D
İşin komik kısmı 7-8 sene önce biraz borcum vardı, İş Bankası müşteri temsilcisi aradı kredi kartı limitinizi 2'e katlayalım dedi. Anlık güvenemedim hayır dedim. 10 dakika sonra aradım limit arttırmak istiyorum diye bordronuz falanınız filanınızla bankamıza başvurun diyor. Kafalarına göre işlem yapıyorlar.
Geçen ay İş Bankası'ndan mesaj geldi 50.000 TL ön onaylı krediniz kullanıma hazır diye. İptal ettim ama başka bir bankadaki kredi sürecimi etkiledi. Banka temsilcisi başka bir bankada onaylı krediniz göründüğünden buradan çekerken limitiniz düşer dedi. 2 hafta beklemek zorunda kaldım kredi onayı için.
Sonuç: İş Bankasından ve Garanti Bankasından uzak durarım. Garanti Bankası zaten banka sektörünün Evkur'udur. Kredi çıkmayan adama 2 kat faiz ile kredi çıkartır.
İçimi dökesim varmış benimde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı